ANKARA'YI KANA BULAYACAKTI! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ANKARA’YI KANA BULAYACAKTI!

Paylaş
 

Ankara Eryaman’da operasyon sırasında öldürülen teröristin 1992 Adana doğumlu Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Ahmet B. olduğu öğrenildi.

Başkent Ankara’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda IŞİD’li bir canlı bomba öldürüldü. Teröristin 1992 Adana doğumlu Diyarbakırnüfusuna kayıtlı Ahmet B. olduğu belirlendi.

CENAZE ADLİ TIP’A GÖTÜRÜLDÜ

Eryaman’da operasyon sırasında öldürülen teröristin cesedi Olay Yeri ekiperinin incelemelerini tamamlamasının ardından sabah saat 07.00 sıralarında cenaze aracıylaAdli Tıp’a götürüldü.

Öte yandan, yaşanan çatışma sonrası dairenin camlarının kırıldığı ve penceresininde hasar bulunduğu görüldü.

EVİNDE CANLI BOMBA MALZEMESİ BULUNDU

Ankara Valisi Ercan Topaca operasyonla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Teröristin evine saat 3’te baskın yapıldı. Öldürülen IŞİD’linin evinde canlı bomba malzemesi bulundu. Evde 2 dinamit, 7 kilogram amonyum nitrat ve 2 kilogram somun bulundu. Anıtkabir ve civarında 3 defa ve eski meclis civarında da kamera kayıtlarında görülünce sonra bağlantıları da şüpheli görülünce takibe alındı. Bu sebeple operasyon düzenlendi.

ANKARA’YI KANA BULAYACAKTI

“Tahminimiz, Anıtkabir ve eski meclis çevresinde keşif faaliyetlerini yaptığına göre 29 Ekim törenleri olabilir, 10 Kasım törenleri olabilir ya da halkın yoğun olduğu yerler olabilir. Hedefin, kalabalık insan toplulukları olduğu şüphesiz. Kimliği ile ilgili henüz çok net bir bilgi yok. Önceden takip ettiğimiz için bazı bilgiler var ama doğrulatmaya çalışıyoruz.”

Bir önceki yazımız olan TÜRKİYE'NİN MUSUL'A YAPACAĞI HAVA HAREKATININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.