ANKARA’DA HDP VE CHP KOL KOLA…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da dün gerçekleşen 95 kişinin öldüğü bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için Sıhhiye Meydanı’nda toplu anma ve uğurlama töreni düzenleniyor.

POLİSLE TARTIŞTILAR

Ankara TCDD garı önünde, saldırının gerçekleştiği yere karanfiller bırakılması planlanırken polis alana girişe izin vermedi. Bunun üzerine anmaya gelenlerle ile polis arasında tartışmalar çıktı.

HDP VE CHP’Lİ VEKİLLER BİRLİKTE YÜRÜDÜ

Bu arada alanın farklı bir noktasında ise barikat açılarak girişe izin verildi. Saldırı yerinde anma düzenlenecek anmaya, acılı ailelerle birlikte, KESK, DİSK, CHP’li ve HDP’li vekiller, olayın yaşandığı Ankara Garı’na gitmek istediler. Ancak polisin kurduğu barikat nedeniyle, uzun süre alana alınmadılar.

Patlamanın yaşandığı tren garının önüne barikat kuran çevik kuvvet ekipleri, olay yerinde incelemelerin sürdüğü gerekçesiyle grubu olay yerine bırakmadı. 10 kişilik bir grubun olay yerine girebileceklerini belirten polis ekiplerine tepki gösteren protestocu grup ile Çevik kuvvet ekipleri arasında tartışma çıktı. Aralarında HDP’li milletvekillerinin de bulunduğu protestocu grup, Sıhhiye Meydanı’na geçti. Patlamanın yaşandığı tren garının önünde ve çevresinde polis ekiplerinin aldığı güvenlik önlemleri devam ediyor.

YARALI YAKINLARININ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Başkentteki terör saldırısı sonrası en çok yaralının sevk edildiği Ankara Numune Hastanesi’nde yaralı yakınlarının bekleyişi sürüyor.
Terör saldırısı sonrası çok sayıda yaralının sevk edildiği Numune Hastanesi’nde yaralı yakınları hastane önünde sabaha kadar bekledi. 24’ü ağır 80 yaralının tedavi gördüğü Numune Hastanesi’nde yaralı yakınları bahçede yerlere serdikleri battaniyelerin üzerinde bekliyorlar.

CENAZELER AİLELERE TESLİM EDİLİYOR

Başkent’te meydana gelen bombalı terör saldırısı sonrası hayatını kaybedenler, yapılan otopsilerinin ardından ailelerine teslim ediliyor.Başkent’te ‘Barış Mitingi’ sırasında yapılan çifte bombalı saldırı sonrası hayatını kaybedenler, Ankara Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsilerinin ardından ailelerine teslim ediliyor. Adli Tıp Kurumu önünde büyük bir kalabalık oluşturan aileler, Türk Kızılayı ve Yenimahalle Belediyesi tarafından kurulan çadırlarda, cenazelerin teslim edilmesini bekliyor.

KEÇİÖREN ADLİ TIP KURUMU’NDA GERGİNLİK

Keçiören Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları ile polis arasında gerginlik yaşanıyor.
Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen terör saldırısında ölenlerin yakınları cenaze araçları ile ilgili yaşanan bir sorun nedeniyle Adli Tıp Kurumu önündeki yolu trafiğe kapattı. Yaşanan gerginlik devam ediyor.

Kaynak: Ajanslar

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan HAİNLERİN İNLERİ YERLE BİR EDİLİYOR 49 TERÖRİST... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ANKARA’DA HDP VE CHP KOL KOLA…

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x