Ankara'da Anma Etkinliğine Giden Gruba, Polis Bir Kez Daha Müdahale Etti | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Ankara’da Anma Etkinliğine Giden Gruba, Polis Bir Kez Daha Müdahale Etti

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ankara Garı önünde geçen yıl bombalı terör saldırısında ölenleri anmak için olay yerine gitmek isteyen grupla polis arasında 2 kez arbede yaşandı.

Ankara Garı önünde geçen yıl gerçekleşen terör saldırısının yıldönümünde, Talatpaşa Bulvarı’ndan Ankara Garı’na ikinci kez yürümek isteyen gruba polis yeniden müdahale etti.

GRUP YENİDEN YÜRÜMEK İSTEDİ

Ankara Garı önünde geçen yıl gerçekleşen terör saldırısının yıldönümünde Talatpaşa Bulvarı’ndan Ankara Garı’na yürümek isteyen gruba polis sabah saatlerinde müdahale etmişti. Müdahalenin ardından dağılan grup yeniden toplanarak, sloganlar atıp yürümek istedi. Polis gruba kanunsuz yürüyüş yaptıklarını anons ederek, dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu.

HDP’Lİ VEKİLLER DE GAZDAN ETKİLENDİ

Eylemci grup ise topladıkları taş ve demir parçalarıyla polise saldırdı. Bunun üzerine polisgruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahale esnasında HDP’li milletvekilleri de Talatpaşa Bulvarı’nda bulunuyordu. Sıkılan gazdan etkilenen milletvekilleri daha sonra polislere müdahale etmemeleri yönünde ikazlarda bulundu. Polisin müdahalesi üzerine eylemciler kaçarak olay yerinden uzaklaştı.

60 KİŞİ GÖZALTINDA

Anma alanına izinsiz girmek isteyen 60 kişi gözaltına alındı. Öte yandan anma etkinliğinde, başta Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü olmak üzere Ankara genelinde bin 700polis görev yaptı.

YOLLAR TRAFİĞE KAPATILMIŞTI

Geçen yıl gerçekleşen patlamanın yıldönümü nedeniyle düzenlenecek etkinlikler dolayısıyla Cumhuriyet Caddesi (Gar Kavşağı-Baruthane Kavşağı arası ile giriş ve çıkışları), Hipodrom Caddesi – Talatpaşa Bulvarı’nın (Ulaştırma Kavşağı ile Opera Köprüsü arası tüm giriş ve çıkışları / Gar kavşağı alt geçidi dahil) araç trafiğine kapatılmıştı. Talatpaşa’da toplananan grubun dağılması üzerine polisler, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası önünde TOMA ile kapatılan yolu tekrar trafiğe açtı.

SABAH TAŞLAR VE SOPALAR HAVADA UÇUŞMUŞTU

Ankara Garı önünde geçen yıl gerçekleşen terör saldırısının yıldönümünde Talatpaşa Bulvarı’ndan Ankara Garı’na yürümek isteyen gruba polis sabah saatlerinde müdahale etmiş eylemcilerin polise taş ve sopalarla saldırması üzerine gruba TOMA ve biber gazıyla müdahale edilmişti.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.