Anadolu Etaptan Gönen'e paketleme tesisi | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Anadolu Etaptan Gönen’e paketleme tesisi

Paylaş
 

Türkiye’nin en büyük meyve üreticisi Anadolu Etap, Güney Marmara Bölgesi’ndeki yeni yatırımını Gönen İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yapacak. Anadolu Etap, Haziran ayına kadar hayata geçirmeyi planladığı depolama ve paketleme tesisinin arazisi için OSB yönetimiyle sözleşme imzaladı.
-20 dönümlük alan tahsis edildi
Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Balıkesir ve Çanakkale’ye yatırım yapacak ulusal ve uluslararası firmalara bölgede rehber oluyor. Balıkesir Yatırım Destek Ofisi, Türkiye’nin en büyük meyve üreticisi Anadolu Etap’ın 20 dönüm kapalı alan büyüklüğünde tasnifleme tesisi ve soğuk hava deposu kurmak üzere Gönen Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi ile arazi tahsisi için aracı oldu. GMKA’nın yönlendirmesi ve teşvikleriyle OSB yönetimi ve firma arasında sözleşmeler imzalandı.
-Sözleşme imzalandı
Sözleşmelerin imzalandığı toplantıya; GMKA Genel Sekreteri Esra Kocabaş, Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin, Gönen Deri İhtisas ve Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Koç ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, OSB Müdürü Sinan Çalım, Anadolu Etap Lojistik ve Satın Alma Müdürü Okan Taylan ile Plantasyon ve Kamu İlişkileri Müdürü Tahir Kalyoncu katıldı.
-Her türlü sektöre cevap veriyor
Arazi tahsis sözleşmesinin ayrıntıları görüşüldüğü toplantıda değerlendirmelerde bulunan Gönen Deri İhtisas ve Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Koç, “Gönen OSB gerek arazi fiyatları gerekse endüstriyel arıtma tesisi gibi avantajlarıyla yatırımcılara çok cazip imkânlar sunuyor. Her sektörün ihtiyacına cevap verecek bir altyapıya ve lojistik sahibiz. Bunun yanında OSB yönetimi olarak yatırımcıya yer sağlama konusunda her türlü yardıma hazırız.” dedi.
-GMKA’nın destekleri sürüyor
GMKA Genel Sekreteri Kocabaş ise GMKA olarak OSB’lerin büyümesi ve imkanlarının geliştirilmesini çok önemsediklerini bildirdi. OSB’lere verilen her desteğin dolaylı olarak oradaki sanayicilere verildiğini belirterek, “Son çıktığımız Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programından bölgedeki 3 organize sanayi bölgesinin projeleri destek almaya başladı. Bundan sonra da Organize Sanayi Bölgelerine destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü bu bölgelere verilen destekler sanayicilerimize yarar sağlıyor.” diye konuştu. Haziran ayında tamamlanması planlanan yatırımın başlangıç aşamasında 200 kişi istihdam edilecek.

Bir önceki yazımız olan 2. Etap Çalışmaları Başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.