TATİL ZAMANI
foto-deniz1

ALTINOLUK’DA YAŞAM FELÇ OLDU

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, 26 Haziran Pazar günü Balıkesir’in Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesinde etkili olan fırtına ve kasırganın çok sayıda iş yerinin zarar görmesine neden olduğunu söyledi.

Altınoluk’un ülkemizin önemli turizm beldelerinden biri olduğunun altını çizen Tüm “Bu yerleşim yerimizin ana geçim kaynağı turizm gelirleridir. Turizmin sektörünün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ortada iken şimdi böyle bir doğal afet ile karşı karşıya kalmıştır. Turizm sezonun henüz başında olması nedeniyle, yurttaşlarımızın bu felaketten doğan zararları karşılayacak, ekonomik durumları söz konusu değildir. Bölgenin bir an önce “felaket bölgesi” olarak ilan edilmesi ve Devletin Yurttaşların zarar ve ziyanları karşılaması gerekmektedir” dedi.

-Afet kapsamına alınmalıdır

Oluşan zararların yerel yönetimlerin çabalarıyla çözülebilmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Tüm “Biran önce Hükümet Altınoluk halkının yanında olacak şekilde karar almalıdır. İktidar muhalefet ayrımı yapmaksızın tüm Balıkesir milletvekillerini Altınoluk halkının yanında olmaya ve sorunlara bir an önce hep birlikte çözüm bulmaya davet ediyorum” ifadesini kullandı. Yaklaşan Ramazan Bayramı tatili de dikkate alınarak, zaman kaybetmeden Altınoluk’un yaralarının bir an önce sarılması gerektiğinin altını çizen Tüm devamında şunları söyledi “Aksi halde telafisi güç sorunlara yol açacağını hükümetin bilmesini isterim. Bizler muhalefet milletvekilleri olarak, Altınoluk halkının yaralarının sağlanması konusunda hükümetin alacağı her türlü kararı destekleyeceğiz. Tüm Altınoluk halkına geçmiş olsun dileklerimi iletirken, konunun sonuna kadar takipçisi olacağımın bilmesini isterim”

Bir önceki yazımız olan CAMİYE HAC VE PKK İŞARETİ ÇİZİP KAÇTILAR !! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.