Kilosu 2-3 bin TL arası olmasıyla altınla yarışan arı sütü, birçok hastalığa şifa sağlaması ile biliniyor. Genç bal arılarının salgı bezleri yardımıyla ürettikleri arı sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Boza kıvamındaki bu sütün sağlık açısından faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız.

Zekayı geliştiriyor

Toplaması bir hayli zahmetli olan arı sütünün içeriğinde A,C,D ve E vitaminleri yer alıyor. Hücre yenileyici özelliği olan arı sütü zeka gelişimine de katkı sağlıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Arı sütü, kemik gelişimine, hücre yenilenmesine, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı oluyor.

Özellikleri

Arıcılık üzerine çalışan Hüseyin Ekimler; Petek üzerinden ağaçtan yapılmış çubuk ve kaşıkların yardımıyla miligram miktarlarında tek tek toplanarak kaplara doldurulur. Toplama işleminden sonra derhal derin dondurucular konur çünkü arı sütü açıkta durmaz, bozulur. Arı sütünü toplama işi sabırlı bir iştir. Günü birlik toplanıp muhafaza edilir. Altından daha kıymetli ve değerlidir. Fiyatı 2-3 bin lira arasında değişir. Çünkü toplaması ve koruması zordur.” dedi.