TATİL ZAMANI
foto-deniz1

ALTIEYLÜL’DEN SANATA TAM DESTEK

Paylaş
 

Altıeylül Belediyesi tarafından hayata geçirilen Altıeylül Türk Müziği Eğitimi ve Sanat Merkezi müzik eğitmenlerinin hazırladıkları ‘Bir Saat Beş Dakika’ adlı program izleyicilerle buluştu.

Altıeylül Belediyesi tarafından kurulan ve vatandaşlara sanatsal eğitimler veren Altıeylül Türk Müziği Eğitimi ve Sanat Merkezi, eğitimcilerinin kalitesi ve profesyonelliği ile de göz dolduruyor. Geçtiğimiz günlerde Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konser izleyicilerden tam not aldı. Sanat Yönetmenliğini Sıtkı Sahil’in yaptığı Altıeylül Belediyesi Türk Müziği Topluluğu’nun  “Bir Saat Beş Dakika” adlı Türk müziği dinletisine Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şef Sıtkı Sahil dinleti sonrası izleyicilere katılımlarından dolayı teşekkür ederken, sanata ve sanatçıya verdikleri destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya şükranlarını sundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise Sıtkı Sahil’in 30 yılı aşkın süredir Balıkesir’de sanatı sevdirdiğinin altını çizerek “Bugün kulaklarımızın pası silindi. Bir ve beraber olunca ne kadar güzel işler yapılabileceğini hep birlikte gördük. Hocamı kendini 30 yılı aşan bir sürede Balıkesir’e adadı. Sanata adadı. Zaman zaman üzüldü. Ama artık üzülmeyecek, sanatı seven Büyükşehir Belediye Başkanı ve sanatı seven ilçe Belediye Başkanları var. Sıtkı Hocamız, sanat adamı, bestekâr.Yetiştirmiş olduğu birçok talebesi ile Balıkesir’in adını her yerde duyuruyor.. Biz Büyükşehir belediyesi olarak yaptığı her işin arkasında ve destekçisiyiz.”    şeklinde konuştu.

Program sonunda Başkan Kafaoğlu ve Başkan Avcı,  Sanat Yönetmeni Sıtkı Sahil’e ve Altıeylül Belediyesi Türk Müziği Topluluğu’na çiçek takdim ederek kutladı.

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN YILMAZ, AKADEMİSYENLERLE BULUŞTU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.