ALTIEYLÜL'DEN AFRİN'E SELAM OLSUN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ALTIEYLÜL’DEN AFRİN’E SELAM OLSUN

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediyesi İktisadi Teşekkülü Altaş A.Ş bünyesinde faaliyet gösteren Zeytin Bahçe’nin ismi, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na ithafen ‘Zeytin Dalı’ olarak değiştirildi.

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan Zeytin Bahçe’nin isminin Zeytin Dalı olarak değiştirilmesi sonrasında bir konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Türk Milleti tarihi boyunca yaptığı kahramanlıklara devam ediyor. Bugün dibimizde oluşturulmak istenen terör koridoruna izin vermeyerek Afrin’e bir operasyon düzenliyor. Bugün itibariyle operasyonun onuncu günündeyiz, altıyüz pkk, ypg li etkisiz hale getirilmiş durumda. Daha fazla şehit vermeden, askerlerimizin burnu kanamadan dönerler. İçinde bulunduğumuz 15 Temmuz Şehitler Parkımız, 2006 yılında Kurucu Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu döneminde yapılmış. 800 metre uzunluğunda, bu mahalleye değer katan, burada yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayan bir parkımız. Zeytin Cafe olarak açılan kafe, Cumhurbaşkanımızın Türkçe kelimeler önerisi üzerine Zekai Başkanımız tarafından Zeytin Bahçe’ye dönüştürülmüştü. Şimdi de Afrin operasyonu dolayısıyla biz de  – İbrahim (a.s) yanarken ateşe su taşıyan karınca misali – yerimizi belli etmek adına, devletimizin yaptığı operasyonda Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu göstermek adına Zeytin Bahçe’nin ismini Zeytin Dalı olarak değiştirmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile sayın Başkanımıza bu akşam bizimle beraber olduğu için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,  Afrin’de çarpışan Mehmetçiklere Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir’den farkındalık oluşturma adına, 57. Alay’ın sancağını gönderdiklerini belirtirken Altıeylül’den gelen bu farkındalık hareketinin anlamlı olduğunun altını çizdi.  Kafaoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Kahraman ordularımıza Afrin’deki mücadelelerinde başarılar diliyorum, Cenab-ı Allah muzafferiyet nasip etsin. Dün kahraman askerlerimiz Fırat Kalkanı Operasyonunda nasıl teröristleri yok ettiyse, orada kahramanlık destanları yazdıysa, bugün Afrin’de de aynı Mehmetlerimiz birer kahramanlık destanı yazıyorlar. Önceki akşam da Burseya Dağı’nın düşüşünü gördük. Türk askerinin oraya şanlı bayrağımızı astığını hep beraber televizyonlarda gözyaşlarımızla izledik. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Ama oradaki terör odaklarını ve yuvaları dağıtarak son terörist yok olana kadar Sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla Mehmetlerimiz orada göğüs göğse çarpışarak bir kahramanlık destanı yazıyorlar. Balıkesir Kuvayi Milliye şehri. Balıkesir’de geçtiğimiz günlerde yapılan Star Gazetesi Şehir Buluşmalarında 57. Alay’ın Sancağını Afrin’e göndermiştik. Şimdi Altıeylül belediyemiz de bugün Hasan Başkanımızın önderliğinde 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan Zeytin Bahçe’nin ismini, farkındalık yaratmak adına Afrin’deki askerlerimizle gönüllerimizin, dualarımız beraber olduğunu belirtmek adına Zeytin Dalı yaptık. Bunu önemsiyoruz. Zeytin Dalı Türkiye tarihinde unutulmayacak bir operasyon olacaktır. Suriye içerisindeki terör koridoru tamamen dağıtılarak ülkemizin sınırlarını tehdit eden teröristlerin ortadan kaldırılarak devletin bekası içn yapılan bir harekettir. Bu isimle de Balıkesir’de anlamlandırılmış oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Dualarımız Afrin’deki askerlerimizle. Rabbim sağ salim dönmeyi nasip etsin.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.