ALTIEYLÜL'DE BAYRAM TEMİZLİĞİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ALTIEYLÜL’DE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Plevne Mahallesi’nde oturan görme engelli Can ailesinin evi Ramazan Bayramı’na hazırlandı. Altıeylül Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ailenin evini tepeden-tırnağa temizledi, Başkan Zekai Kafaoğlu da Can ailesini ziyaret ederek bayramlaştı. Görmekte sıkıntı çeken Can çifti sosyal belediyecilik hizmeti veren Altıeylül Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Altıeylül Belediyesi rutin olarak devam eden ev temizliğinin yanı sıra, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinin de bayram temizliğini yapıyor. Vatandaşın büyük bir memnuniyetle karşıladığı bu hizmeti Altıeylül Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri gerçekleştiriyor. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu temizlik işleri ekipleri ile birlikte Plevne Mahallesinde yaşayan gözleri görmeyen Can ailesinin evine gitti. Temizlik işleri ekipleri evi temizlerken, Başkan Kafaoğlu aile ile hasbihal ederek yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı. Başkan Kafaoğlu temizlik ekiplerinin çalışmaları ile ilgili olarak “Bayram öncesi evlerini temizlemeye geldiğimiz aileler var, görme engelliler var, yaşlılar var. Kendi evinin temizliğini yapamayacak durumda olan aileler var. Bizim örf, adet ve geleneklerimizde bayramdan önce evlerde temizlik olur, gelen misafirler temiz yerde ağırlanır. Ekiplerimiz bu aileleri tespit ederek evlerinin temizliğini gerçekleştiriyoruz, bayramla da sınırlı kalmıyor rutin olarak da yıl içerisinde temizliklerini gerçekleştiriyoruz. Sadece ev temizliği ile kalmıyoruz. Camii ve İbadethaneler ile umumi tuvaletleri temizleyen ayrı bir ekibimiz var. Sahada çalışan diğer temizlik ekibi arkadaşlarımız var. Bizim inancımıza göre temizlik imandandır. Temizlik işine ayrı bir önem veriyor gece gündüz çalışmalarına devam ediyoruz’’ diye konuştu.

Ev sahibi Hamit Can ‘Eşim çok üzülüyordu evi nasıl temizleriz nasıl yaparız diye kendi aramızda konuşuyorduk. Bir anda ekipler evi temizlemek için Başkanımla gelince bize de sürpriz oldu çok sevindik kendisinden Allah razı olsun’ dedi.

695_170622062713_6

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.