ALTIEYLÜL MEYDANINA KAVUŞUYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ALTIEYLÜL MEYDANINA KAVUŞUYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Ortaokulu çevresi yeniden inşa ediliyor. Altıeylül Muhtarlığı başka yere taşındı, esnaf ve vatandaşların isteği doğrultusunda prestij sokağı oluşacak, çehrenin imajı değişecek ve yeni bir meydan ortaya çıkacak.

Altıeylül Belediyesi Altıeylül Mahallesi Altıeylül Ortaokulu önü ve yan sokağında yeni bir çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Altıeylül’e yeni bir meydan kazandırmak için kolları sıvadı. Okul önü ve çevresine yeni bir çehreye kavuşacak, çalışmalar kısa sürede tamamlanacak.

Bölgede bulunan Altıeylül Muhtarlığı başka yere taşınırken, çocuk oyun alanı da kaldırıldı ve yenisi ile değiştirilecek. 2000 m2 alanda yapılan çalışmayla birlikte meydan düzenlemesi ve yeni çocuk oyun alanı kurulacak, oturma grupları konulacak, bisiklet parkı yapılacak, meydan aydınlatma direkleri ve yere döşenecek ışıklı taşlar ile renklenecek. Meydan çevresinde geri dönüşümlü ve ahşap çıtalı çöp kutuları da olacak.

“VATANDAŞLARIN MUTLULUĞU ÖNEMLİ”
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Vatandaşların mutluluğu bizim için önemli. Bu bölgenin konsepti değişiyor. Esnafımızın da görüşü alındı, yayalar için geçiş kolaylığı olacak, vatandaşlarında geçişi daha rahat olacak. Önümüzdeki günlerde Anafartalar Caddesi’nden başlayarak Çardaklı’dan, Kasaplar Mahallesi ve Altıeylül Mahallesi’nde çalışma yapacağız, buralara kilitli parke taşı döşeme işi gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.