ALTIEYLÜL MECLİSİNDEN AFRİN İÇİN BİRLİK MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ALTIEYLÜL MECLİSİNDEN AFRİN İÇİN BİRLİK MESAJI

Paylaş
 

Altıeylül Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Afrin’de gerçekleşen operasyon dolayısıyla siyasi guruplar arasında birlik ve beraberlik mesajı verildi.  

Altıeylül Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Hasan Avcı yaptığı konuşmada, farklı siyasi görüşlerde olunsa da içinde bulunulan durum itibari ile birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Avcı sözlerine şu şekilde devam etti;  “10 gün önce Mehmetçiğimiz sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridoruna engel olmak için Afrin’e girdi. Cumartesi günü tankta şehit olan 5 kahraman askerimiz dâhil 9 şehidimiz vardı. Hazreti Allah şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine sabr-ı cemil ihsan eylesin. Acımız büyük ama Necip Fazıl Kısakürek üstadımız;

‘’Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir.’’ diyor ya, onun gibi biz de inşallah bu sürecin sonunda, bu memleketin, bu milletin çok büyük kazanımlar elde edeceğini, büyük zaferler kazanacağını ümit ediyoruz. Bugünden sonra da Kahraman Mehmetçiğimizin burnu bile kanamadan, ayağına taş değmeden ailelerine, yuvalarına zaferle dönmelerini murad ediyoruz. Burada AK Parti, CHP ve MHP gurupları adına, Afrin’deki Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu ilan ve beyan etmek adına guruplara söz vermek istiyorum. Biz Altıeylül Meclisi olarak devletimizin, milletimizin ve kahraman mehmetçiğimizin dimdik yanında ve arkasındayız. Ayrı siyasi görüşlere sahip olabiliriz, ama bu memleketin bir ferdiyiz. İnşallah bu memleketi kimse bölemeyecek, parçalayamayacak. Bin yıldır Anadolu topraklarında insanlığı, adaleti bu topraklarda öğretmiş olan milletin ayağına kimse çelme takamayacaktır”.

 

AK Parti, MHP ve CHP’den Mehmetçiğe Destek

Altıeylül Meclisinde bulunan siyasi gurupların sözcüleri Devletin ve Türk Milleti’nin birliği için gerekli olan operasyonda Kahraman Mehmetçiğin yanında olduklarını belirttiler.

AK Parti Gurubu adına söz alan Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin;  “Ülkemiz uzun yıllardır terör ile mücadele veriyor. Ancak, sadece yurt içerisinde verdiğimiz mücadelenin yeterli olmadığı ortaya çıkmasıyla, sınırlarımızın dışında da güvenlik kuvvetlerimizin mücadele etmesi gerekliliğini devletimizin kararıyla başladılar. Biz, ülkesi için, milleti için canlarını feda eden Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Tabii ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz bunu ne kadar yürekten ifade etsek de, ailelerimizin acısı çok büyük.  Devletimiz de, belediyelerimiz de, yerel yönetimler de ailelere sahip çıkmaya ve destek olmaya devam ediyor. Onlara bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Şu anda ordumuz sefere çıkmış durumda. Ordusu sefere çıkan bir milletin üyeleri de aralarında – Burada her ne kadar pkk ve onun türevleri ile mücadele ediyor görülsek de burada terörü araç olarak gören büyük devletler ile mücadele ediliyor – birlik ve beraberliğe önem vermeliler. AK Parti olarak biz devletimizin yanındayız. Bu konu ile ilgili moral ve motivasyonu bozacak her türlü görüş ve konuşmayı erteleyip, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.  Ufak tefek hoş olmayan, bizim milletimizin fertleri gibi gözüken, bu ülkelerin işbirlikçilerinin açıklamaları da kınıyoruz.  Emperyalistlerin yaptığı gibi değil, bizim devletimiz istila için değil, o topraklarda gerçekten adaletin sağlanması için bu operasyon yapılıyor.  AK Parti gurubu olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. İnşallah zaferle ve en az kayıpla Mehmetçiğimizin geri dönmesini diliyoruz..

MHP Gurubu adına Meclis Üyesi Uğur Güneri “ Türk Devletinin bekası için ve Milli Birliğimiz için gerekli bir operasyon yapılıyor. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ nin de söylediği gibi, bu konuda devletimizin yanındayız. Umarız operasyon bir an önce sonuçlanır, askerlerimiz evlerine döner. Şehit düşen askerlerimize Allah rahmet, ailelerine de sabırlar versin”

CHP Gurubundan Meclis Üyesi İsmail Sarsılmaz da konu ile ilgili olarak şunları söyledi;  ”Şu anda terör ile mücadele ediyoruz. İnşallah bu son olur. Türk halkına ve şehit ailelerine başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. En kısa zamanda askerlerimiz ülkemize geri dönsün istiyoruz.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.