ALTIEYLÜL DOĞRU HAMLEDE BULUŞALIM DEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ALTIEYLÜL DOĞRU HAMLEDE BULUŞALIM DEDİ

Paylaş
 

Altıeylül Belediyesi, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Balıkesir İl Temsilciliği ortaklığında düzenlenecek olan ‘Doğru Hamlede Buluşalım’ satranç projesi hayata geçiyor.

Proje kapsamında 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde okula yeni başlayan 2300 öğrenciye, Altıeylül Belediyesi tarafından satranç takımı hediye edilirken, öğretmenleri tarafından da satranç eğitimi verilecek. Altıeylül ilçe sınırları içerisinde 31 ilkokulun 1.sınıf öğretmenlerine Hüma Hatun Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda Balıkesir Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören ve 2. Kademe Satranç Antrenörü Nizamettin Güngör tarafından satranç eğitimi verildi. Düzenlenen eğitim seminerine Altıeylül Belediyesi Başkan Vekili Hasan Avcı, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Altıeylül İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Akan katıldı. Programda konuşma yapan Başkan Vekili Hasan Avcı sözlerine şöyle konuştu. ‘‘Belediyeciliğin en önemli görevlerinden biri sosyal belediyecilik sorumluluğunu yerine getirmektir. Sosyal belediyecilik sorumluluğunu yerine getirirken diğer kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa yapmış olduğumuz projelerin önemi büyüktür. Altıeylül Belediyesi olarak en çok desteklediğimiz, desteklemekten büyük mutluluk duyduğumuz Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve beraberinde Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte düzenlediğimiz ‘Doğru Hamlede Buluşalım’ projemizin ilk ayağını gerçekleştirmek için buradayız. Satranç insanlık tarihinin en eski sporlarından biridir, satranç oynamanın kişiliğin gelişmesinde olumlu faydaları vardır. Satranç oynamak planlı hareket edebilmeye, hızlı ve doğru ve kararlar alabilmeye olanak sağlar. Sabırla ve metanet ile mücadele edebilme alışkanlığı gibi daha birçok sayamadığımız özelliği insana kazandırır. Doğru hamlede buluşalım projesinin çocuklarımıza farklı ve zengin bakış açıları kazandıracağını, gelişimlerine pozitif yönde katkılar kazandıracağını düşünüyorum. Yapılmış olan bu protokolün başarılı olacağına inanıyor, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Projenin protokol gereği 3 yıl süresince devam edeceği bilgisi verildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.