ALTIEYLÜL BELEDİYESİ'NDEN YENİ İSTİHDAM ADIMI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN YENİ İSTİHDAM ADIMI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediyesi ile İşkur Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği 150 kişi, girişimcilik kursuna girecek. 6 ay sonunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerler işyeri açabilecek.

Altıeylül Belediyesi ile İşkur arasında yapılan protokol ile birlikte 150 kişiye girişimcilik kursu verilecek. Başvurular 22 Mart’ta başlayacak, ilk kurs 27 Mart’ta ALGEM’de olacak. Mart, Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında 25’er kişilik eğitim ile birlikte toplamda 150 kişi kursa katılacak. Kurs sonunda kursiyerler sertifika almaya hak kazanacak.

İşkur il Müdürü Nazım Balcı “İşkur Müdürlüğü olarak istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmaları sürekli gündemde tutuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışma hayatında milli seferberlik ilanından itibaren istihdamın attırılmasına yönelik çalışmaları hızlandırdık. Girişimciliği arttırma yönünde de bu yıl 1250 kişi sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Altıeylül Belediyesi ile protokol düzenleyip vatandaşın kendi işini kurmasına katkı sağlıyoruz. Geçen yıl 75 kişi olan girişimcilik kursu bu yıl 150 kişi olacak” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Cumhurbaşkanımızın çalışma hayatı ile başlattığı milli seferberlik ilanına İşkur’un da ciddi gayretleri var. Bizde yerel yönetimler olarak 150 vatandaşımıza girişimcilik kursu vereceğiz, kursiyerler sertifika alacaklar. Kursiyerler kendi işyerlerini kurma noktasında önemli bir adım atacaklar. Üreten bir Balıkesir, üreten bir Türkiye hedefliyoruz. 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var, buralara ulaşılması için mutlaka işin, aşın, istihdamın önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.