ALP BOSTANCI'DAN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ALP BOSTANCI’DAN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

Paylaş
 

Bandırma Ak parti ilçe başkanı ALP BOSTANCI Yeşilay haftası nedeniyle bir açıklama yaparak ‘’ “her türlü Alkol, uyuşturucu ve türevleri, insan ve toplum sağlığının en önemli ve en tehlikeli düşmanıdır” dedi.

ALP BOSTANCI, Türkiye’de alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanımına karşı olanlar tarafından 5 Mart 1920 tarihinde kurulan, daha sonra Yeşilay Derneği adını alan Hilâl-i Ahdar Cemiyeti’nin kuruluş tarihini içeren 1-7 Mart, her yıl Türkiye de ‘Yeşilay Haftası’ olarak kutlandığını belirtti.

Yeşilay’ın önemli bir görevi olduğunu belirten ALP BOSTANCI,

“Ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için her türlü Alkol, uyuşturucu ve türevleri, tütün mamullerinin insan vücudunda ve ruh sağlığında neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önünde sergilendiği Yeşilay Haftası, bu bakımdan çok önemli bir görevi üstlenmiş durumdadır. Bu türden kötü alışkanlıkların bireye, aileye ve topluma verdiği zararları ortaya koyan Yeşilay Derneği bağımlılığa yakalanmış insanlara bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak için önemli fırsatlar sunmaktadır.” dedi.

‘’ 2016 yılının Sağlık Bakanlığı tarafından “Tütünle Mücadele Yılı” ilan edilmiş olması, ülke genelini “Dumansız Hava Sahası” haline getirme çabaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için Devletimizin attığı önemli adımlardandır. Ancak güçlü bir toplum ve sağlıklı bir nesil için vatandaşlarımızın her birine ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir’’

ALP BOSTANCI Yeşilay haftası ile ilgili yayınladığı basın açıklamasının devamında ; ‘’Sigara ve tüm alkollü içecekler dahil, insanlarda madde bağımlılığının önlenmesi için kurulan Yeşilay’ın kuruluş tarihini içeren bu hafta, özellikle gençlerimiz başta olmak üzere toplumun her kesiminden vatandaşlarımızın bütün bu zararlı alışkanlıklarını bırakmaları için bir iyi bir fırsattır” dedi

Alkol ve uyuşturucunun insan ve toplum sağlığının en önemli ve en tehlikeli düşmanları olduğunu ifade ALP BOSTANCI,

“Bu alışkanlıklar, bağımlıların kendi sağlığını etkilediği gibi, aile ve sosyal hayatlarında da bir takım olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Bununla beraber, sigara kullanımı ve alkol bağımlılığı, sonucunda kişiyi ölüme kadar götüren kanser gibi ciddi sağlık problemlerini ortaya çıkarmaktadır. Bağımlılık konusunda bilinçli sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, toplumumuzdaki tüm bireylerin bu zararlı maddelere ulaşımını önlemek, devletin kollul kuvvetleriyle beraber ailelerin ve tüm toplumun görevi olmalıdır. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanan kişinin kendisine, ailesine ve çevresine zarar verdiğini, el birliği ile önce çocuklardan başlayarak, gençlere ve toplumun tüm kesimlerine, anlatmak da tüm bireylerin ortak sorumluğudur. Bu düşünceler çerçevesinde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, tüm vatandaşlarımıza tütün, alkol, uyuşturucu ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” şeklinde konuştu.

ALP BOSTANCI, Basın açıklamasının sonunda,

“Bu duygu ve düşüncelerle Yeşilay Haftası’nı kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve her türlü uyuşturucu madde bağımlılığından uzak, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.” temennisinde bulundu.

Bir önceki yazımız olan BÜYÜKŞEHİR'DEN ERDEK'E BY-PASS... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.