ALP BOSTANCI'DAN 18 MART MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ALP BOSTANCI’DAN 18 MART MESAJI

Paylaş
 

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, ‘’ 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin dönemin en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi ve dayanışmayla verilen büyük bir mücadele olduğunun’’ altını çizen Alp Bostancı, Mesajının devamında şunları ifade etti ;

102. yıldönümünü idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi, Aziz Türk milletinin yeniden diriliş destanı, dünya tarihinin seyrini değiştiren bir kardeşlik abidesidir. Vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü örneğidir.

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Türk tarihinde askeri ve siyasi başarı olmaktan öte bir milletin inançla ve cesaretle, birbirine sarıldığı takdirde nasıl düştüğü yerden kalkabildiğinin sembolü, inancın, azmin ve kararlılığın simgesi, yeniden dirilişin başladığı bir milat olarak tarihe geçmiş destansı bir zaferdir.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102.yılında, Çanakkale’de yatan yüz binlerce şehidimizi rahmet ve hayırla yad ederken, onlara şükran borcumuzu ödemenin yolunun vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini ifade etmek istiyorum.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’ni, o dönemdeki tüm imkansızlıklara rağmen, milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiç bir fedakarlıktan çekinmeyerek bizlere şanlı bir zafer armağan eden ecdadımıza layık olabilmek, o gün olduğu gibi bugün de aynı azimle vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmakla mümkün olacaktır.

‘’Çanakkale geçilmez’’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi ve bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte de, aynı inanç ve sadakat ve azimle sahip çıkılacağının da güvencesidir.

Bizler bugün Kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alarak, milletçe hep birlikte, ülkemizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı devam ettireceğiz.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi sahsım ve ilçe teşkilatım adına saygı ve rahmetle anıyorum.

Alp Bostancı

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.