foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ALP BOSTANCI KAPALI PAZARYERİ HAKKINDA KONUŞTU

NlGBVY
Paylaş
 

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, Kapalı! Pazar yeri ile ilgili şikayetlerin devam ettiğini ifade ederek “Maliyetinin 20 Milyon TL civarı olduğu Kapalı! Pazaryeri böyle mi olmalıydı? “ diye sordu.

Alp Bostancı yaptığı açıklamada, hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının şikayet ettiği konu olan, hava şartlarının olumsuz etkileri ve yağışların kapalı pazarın içine girmesi hem de bölgeye hakim rüzgarların yarattığı sıkıntıların hala çözüme kavuşmadığını söyleyen Alp Bostancı: “ Geçtiğimiz yıllarda Bandırma Belediyesi tarafından 20 milyon lira harcama yapılarak hizmete alınan kapalı Pazar yerinin amacı, vatandaş ve pazarcı esnafının rahat ve konforlu bir şekilde alış veriş yapmasıydı. Ancak mimaride ve ince işçilikte yapılan bir takım hatalar sonucu Kapalı Pazaryerinin, pazaryeri esnafının kullanımı ve halka hizmet konusunda hiç de bu amaca ulaşılamadığını gösteriyor.

Kapalı Pazar Yerinin gerek Bandırma’nın hâkim rüzgârlarına açık olması, kar yağışı ve yağmurun mimari hatalar sonucu kapalı! Pazaryerinin içerisine giriyor olması yüzünden beklenildiği gibi rahat, huzurlu bir ortamı vatandaşa ve pazarcı esnafına sağlayamadığını görüyoruz. Açık pazarlarda yaşanan tüm olumsuzlukların ne yazık ki kapalı! Pazar yerinde de yaşandığını görüyoruz. Bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için Edincik yolunda yapılan Hobi Bahçelerine harcanan miktarın bir süreliğine ertelenerek, Yaşam Merkezi olarak adlandırılan kapalı! Pazar yerinin sorunlarını çözme adına finans kaynağı olarak ayrılabilirdi. Bu yapılsa idi bugün kapalı Pazar yerinde yaşanan olumsuzluklar yaşanmamış olurdu.

Bandırma Belediyesi bu soruna acilen el atması, vatandaş ve Pazar esnafının daha rahat bir ortamda alış veriş yapmasını sağlamalıdır.” dedi

24993337_1197538440378911_7609704399536343529_n

0lrXoB

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.