foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ALMAN BAKAN: PKK GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE İZİN VERİLMEYECEK

ALMANYA
Paylaş
 

Hamburg’da düzenlenecek G20 öncesi Alman Bakan PKK gibi terör örgütlerinin gösteri yapılmasına müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek G20 Zirvesi yaklaşırken Alman İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını söyledi, barışçıl gösterilerin de demokrasilerde bir hak olduğunun altını çizdi.

“SÖZ KONUSU SEMBOLLERİNE DE MÜSAADE EDİLMEYECEK”
Alman Bild am Sonntag gazetesine açıklamada bulunan Bakan de Maiziere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı protesto gösterisi yapılabileceğini belirterek, “Kürtlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı gösteri yapabilecekleri gözardı edilemez. Buna izinleri de var. Ama PKK gibi terör örgütlerinin reklamını yapmaya kalkışırlarsa buna güvenlik güçleri müsaade etmeyecek. Söz konusu sembollerine de müsaade edilmeyecek.” dedi.

“8 BİN RADİKAL HAMBURG’A GELECEK”
Radikal sol grupların kente gelmesinin beklendiğini söyleyen de Maiziere, “Benim tahminim yurt içi ve yurt dışından gelecek sekiz bin radikal Hamburg’da bulunacak. Siber saldırıları hazırlıkları olabileceğini de düşünüyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan KAMU İŞÇİSİNE YÜZDE 12 ZAM başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.