ALİ EKBER ÇİÇEK, 10. YILINDA ANILIYOR.. | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ALİ EKBER ÇİÇEK, 10. YILINDA ANILIYOR..

Paylaş
 

Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi merhum halk ozanı Ali Ekber Çiçek, Edremit Belediyesi tarafından ölümünün 10. yıldönümünde bugün (26 Nisan 2016) mezarı başında ki törenler ve adına düzenlen ses yarışması ile anılacak.

Edremit ilçesinde uzun yıllar yaşayan ve vefat ettikten sonra ilçeye bağlı Tahtakuşlar Mezarlığı’nda toprağa verilen Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi Ali Ekber Çiçek, vefatının 10. Yıldönümünde 26 Nisan 2016 Salı günü düzenlenecek çeşitli etkinliklerle anılacak. İlk olarak saat 11.00’de Tahtakuşlar Mahallesi Kabristanlığında mezarı başında anma töreni düzenlenecek ardından Tahtakuşlar Mahallesi’nde hayır yemeği verilecek. Akşam saat 17.00’de ise Güre Mahallesi İskele Meydanı’nda Ali Ekber Çiçek Ses Yarışması’nın finali yapılacak. Yarışmada dereceye girenlere bağlama ve çeşitli hediyeler verilecek.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Türk Halk Müziği’ne 150’ye yakın plak ve 400’e yakın eser kazandıran merhum Ali Ekber Çiçek’e kazandırdığı değerli eserler nedeniyle manevi şahsında vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bu eserlerinin unutulmaması ve gelecek kuşaklara taşınması için rahmetli Ali Ekber Çiçek’i çeşitli etkinlikler ve anısına düzenlediğimiz ses yarışması ile anacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.