AKSAKALLI:TEKLİFİ DESTEKLİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Bandırma Şube Başkanı Mücahit Aksakallı, engelli ve evde bakım aylığı kanunlarında değişiklik yapılmasını içeren kanun teklifini desteklediklerini söyledi.
Verilen kanun teklifinde aylık alacak engelli ve yaşlı kişinin hane gelirine değil, kişisel gelirine bakılacağını dile getiren Aksakallı “Kanun teklifi, aylık alacak kişilerin tespitinde hane halkı toplam gelirinin değil, bireyin bizzat fiilen eline geçen gelirin dikkate alınmasını düzenlemektedir. 11 maddelik teklif ayrıca ‘nafaka bağlanmış veya nafaka bağlanması mümkün olanlara’ muhtaçlık aylığının verilmemesi şartını da kaldırmakta, böylece miktarına bakılmaksızın salt nafaka alındığı için yaşanan hak mağduriyetlerini de önlenmeyi amaçlamaktadır” dedi.
Düzenlemenin yapılması halinde engelli bireylerin özgürlüklerine kavuşacaklarını ifade eden Aksakallı, kanunla birlikte engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve sosyal, toplumsal, ekonomik ve kültürel yaşama katılabilmelerinde önemli bir aşamanın kaydedilmiş olacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

AKSAKALLI:TEKLİFİ DESTEKLİYORUZ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x