AKSAKALLI:TEKLİFİ DESTEKLİYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKSAKALLI:TEKLİFİ DESTEKLİYORUZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Bandırma Şube Başkanı Mücahit Aksakallı, engelli ve evde bakım aylığı kanunlarında değişiklik yapılmasını içeren kanun teklifini desteklediklerini söyledi.
Verilen kanun teklifinde aylık alacak engelli ve yaşlı kişinin hane gelirine değil, kişisel gelirine bakılacağını dile getiren Aksakallı “Kanun teklifi, aylık alacak kişilerin tespitinde hane halkı toplam gelirinin değil, bireyin bizzat fiilen eline geçen gelirin dikkate alınmasını düzenlemektedir. 11 maddelik teklif ayrıca ‘nafaka bağlanmış veya nafaka bağlanması mümkün olanlara’ muhtaçlık aylığının verilmemesi şartını da kaldırmakta, böylece miktarına bakılmaksızın salt nafaka alındığı için yaşanan hak mağduriyetlerini de önlenmeyi amaçlamaktadır” dedi.
Düzenlemenin yapılması halinde engelli bireylerin özgürlüklerine kavuşacaklarını ifade eden Aksakallı, kanunla birlikte engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve sosyal, toplumsal, ekonomik ve kültürel yaşama katılabilmelerinde önemli bir aşamanın kaydedilmiş olacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.