AKINTIYA KAPILIP SÜRÜKLENEN 19 KİŞİ KURTARILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKINTIYA KAPILIP SÜRÜKLENEN 19 KİŞİ KURTARILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde, kuvvetli poyraz nedeniyle akıntıya kapılarak deniz yatağı, kano ve deniz bisikletiyle Yunanistan’ın Midilli Adası yönüne sürüklenen 19 kişi, itfaiye bünyesindeki cankurtaran ekipleri tarafından kurtarılıp, kıyıya getirildi.
Edremit’in turistik mahallesi Akçay’da, dün saat 15.00 sıralarında başlayan kuvvetli rüzgar, deniz yatağı, kano ve deniz bisikletiyle gezintiye çıkanlara zor anlar yaşattı.
Rüzgar ve akıntıyla sürüklenen 19 kişinin yardımına çevredekilerin haber vermesi üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Edremit Grup Amirliği bünyesindeki cankurtaran ekipleri yetişti. Bölgede ring halindeki cankurtaran ekipleri, 3 deniz bisikleti ve 5 kano ile 2 deniz yatağındaki 19 kişiyi, Yunanistan’ın Midillli Adası’na sürüklenmekten kurtardı. Deniz yatağındaki 2 kişiyi kendi botlarına alarak kurtaran ekipler, kano ve deniz bisikletlerini ise yedekleyerek kıyıya çekti. Kurtarılanlar, ekiplere teşekkür edip, “Burada pek akıntı olmazdı. Bu nedenle akıntıya kapılacağımız pek aklımıza gelmedi. Sürüklenmeye başlayınca çok korktuk. Uyarı dubalarını da geçmişiz. bizi kurtaran ekiplere teşekkür ediyoruz” dedi.
‘DUBALARI GEÇMEYİN’ UYARISI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Edremit Grup Amirliği Cankurtaran ekibi, Altınoluk’tan Burhaniye kadar plajlara dubalar ile güvenlik şeridi oluşturduklarına dikkati çekip, dubaların geçilmemesi yönünde vatandaşları tekrar uyardı.

 

Kaynak: haberler.com/balıkesir

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.