AKIN'DAN RADYO VE TV'LERİN YSK DENETİMİNDEN ÇIKARILMASINA TEPKİ! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AKIN’DAN RADYO VE TV’LERİN YSK DENETİMİNDEN ÇIKARILMASINA TEPKİ!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tepki gösterdi. TBMM Genel Kurulunda konuşan Akın şunları söyledi “15 Temmuz darbesini kendilerine “Allah’ın bir lütfu” olarak değerlendiren zihniyet, darbeyi fırsata çevirmiş durumda.
Olağanüstü hal kapsamında bugün bir Kanun Hükmünde Kararname daha yayınlandı. Kanun Hükmünde Kararnameler çoktan amacını aştı, suyu çıktı.
Bugün yayınlanan kararnamede yer alan kış lastiği zorunluluğu, İşsizlik sigortası, Bankacılık Kanunu, özel öğretim kurumları ve diğer bazı düzenlemelerin olağanüstü hal ile nasıl bir ilgisi kurulmuş anlayabilmiş değiliz.
Olağanüstü hal koşullarında referandum yapıldığı yetmiyormuş gibi şimdi bir de bu Kanun Hükmünde Kararname ile propaganda üstünlüğü elde etmeye çalışıyorsunuz. Propaganda dönemi yayınlarda eşitliği sağlayacak Yüksek Seçim Kurulu denetimini etkisiz hale getiriyorsunuz.
Hükümet olma ve olağanüstü halin size sağladığı tüm avantajları kullanarak kendinizin bile savunamadığı bu ucube değişikliğe halkımıza evet dedirtmeye çalışıyorsunuz.
Ne yaparsanız yapın yüce halkımız getirmek istediğiniz tek adam rejimini kabul etmeyecektir”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.