AKIN'DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKIN’DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, 10 Aralık İnsan Hakları Günü için mesaj yayınladı. Akın’ın mesajı şu şekilde;

“Bütün insanlar ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan en temel hak ve özgürlüklere sahiptir. İnsanların sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olmak haysiyeti uygun bir yaşam sürebilmesi için bu haklar oldukça önemlidir. İnsanların devletler tarafından keyfi gerekçelerle özgürlüklerinden mahrum edilmemeleri, ifade ve örgütlenme özgürlüklerinin korunması ve daha pek çok nedenden dolayı bu hakların korunması gerekmektedir.

Maalesef bugün insan hakları mevcut iktidar tarafından askıya alınmış bulunmaktadır. OHAL KHK’ları ile binlerce insanımız yargı kararı olmadan işlerinden atıldılar. 12 Eylül döneminde bile yaşanmayan insan hakları ihlalleriyle bugün karşı karşıyayız. OHAL gölgesinde insan haklarında söz etmek mümkün değildir.

İnsan haklarının koruyucusu hukuktur, bağımsız yargılardır. Hak dedikten sonra hukuk diyoruz; bu ikisini bir birinden ayıramayız. Bugün hukuku bertaraf eden iktidar en temel insan haklarını da bertaraf etmiş bulunmaktadır. İnsan haklarını savunurken, hakları savunurken, hukuku da savunmak zorundayız. Bugün bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak; insan haklarının hukuk ve adaletle sağlanacağını, korunacağını savunuyoruz. Halkçı bir parti olarak dil, din, renk, yaş, cinsiyet, mezhep farkı gözetmeksizin herkesin haklardan eşit yararlanması gerektiğini Cumhuriyeti’mizin ilk yıllarından bu yana savunuyoruz.

Yaşanabilir, adaletli ve insan haklarının güvence altında olduğu bir Türkiye hep birlikte inşa edeceğiz. “

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.