foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AKIN’DAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

oda 1
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, 10 Aralık İnsan Hakları Günü için mesaj yayınladı. Akın’ın mesajı şu şekilde;

“Bütün insanlar ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan en temel hak ve özgürlüklere sahiptir. İnsanların sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insanın insan olmak haysiyeti uygun bir yaşam sürebilmesi için bu haklar oldukça önemlidir. İnsanların devletler tarafından keyfi gerekçelerle özgürlüklerinden mahrum edilmemeleri, ifade ve örgütlenme özgürlüklerinin korunması ve daha pek çok nedenden dolayı bu hakların korunması gerekmektedir.

Maalesef bugün insan hakları mevcut iktidar tarafından askıya alınmış bulunmaktadır. OHAL KHK’ları ile binlerce insanımız yargı kararı olmadan işlerinden atıldılar. 12 Eylül döneminde bile yaşanmayan insan hakları ihlalleriyle bugün karşı karşıyayız. OHAL gölgesinde insan haklarında söz etmek mümkün değildir.

İnsan haklarının koruyucusu hukuktur, bağımsız yargılardır. Hak dedikten sonra hukuk diyoruz; bu ikisini bir birinden ayıramayız. Bugün hukuku bertaraf eden iktidar en temel insan haklarını da bertaraf etmiş bulunmaktadır. İnsan haklarını savunurken, hakları savunurken, hukuku da savunmak zorundayız. Bugün bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak; insan haklarının hukuk ve adaletle sağlanacağını, korunacağını savunuyoruz. Halkçı bir parti olarak dil, din, renk, yaş, cinsiyet, mezhep farkı gözetmeksizin herkesin haklardan eşit yararlanması gerektiğini Cumhuriyeti’mizin ilk yıllarından bu yana savunuyoruz.

Yaşanabilir, adaletli ve insan haklarının güvence altında olduğu bir Türkiye hep birlikte inşa edeceğiz. “

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.