AKIN'DAN ATATÜRK'ÜN BALIKESİR'E GELİŞİNİN 94. YILDÖNÜMÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AKIN’DAN ATATÜRK’ÜN BALIKESİR’E GELİŞİNİN 94. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 94. Yıldönümündeyiz. Atatürk’ün Balıkesir’e ilk gelişi 6 Şubat 1923’te olmuştur. Balıkesir’de büyük bir sevgi ve çoşku ile karşılanan Atatürk, Paşa Camii minberine çıkarak “Balıkesir Hutbesi” olarak bilinen konuşmasını bu ziyaretinde yapmıştır.
Kuva-yi Milliye’nin şehri Balıkesir için Atatürk ve Atatürk devrimleri hep önemli ve özel olmuştur. Balıkesir çağdaş ve laik Cumhuriyetimizin, demokrasimizin yanında durmuştur. Balıkesir, demokrasiyi, kuvvetler ayrılığını, hukuk devletini ortadan kaldıracak, tek adam rejimine de bu nedenlerle karşı çıkacaktır. Ülkemizin, çocuklarımızın geleceğini karartacak anayasa değişikliğine geçit verilmeyeceğine inanıyorum.
Atalarımızın kanlarını, canlarını feda ederek kurdukları Cumhuriyet kuruluş sürecinde yönünü tayin etmiş ve egemenliği tek adamdan alıp millete vermiştir. Şimdi egemenliğin yeniden tek adama devredilmek istenmesi Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişimine de, ruhuna da aykırıdır.
Büyük Atatürk’ün Balıkesirimize gelişinin 94. yıldönümü vesilesiyle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.