TATİL ZAMANI
foto-deniz1

AKIN: YANDAŞA DEĞİL, SAĞLIĞA YATIRIM YAPIN

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Balıkesir’deki hastanelerde çocuk nöroloji bölümünün bulunmaması hakkında TBMM Genel Kurulu’nda açıklama yaptı. Akın, yeni yapılan şehir hastanesinde doktor bulunmamasını eleştirdi. Akın’ın konuşmasının ayrıntıları şu şekilde;

“Balıkesir’de yapımı tamamlanan şehir hastanesi lüks bir bina olmaktan öteye geçemiyor. İnşaat sektörünü şahlandırmak için uygulanan şehir hastaneleri projelerinin sorunları bitmek bilmiyor.

Kimlerin ceplerini doldurduğu belli olmayan şehir hastanelerinde doktor yok. Ayrıca ne üniversite hastanesinde ne de yapımı tamamlanan şehir hastanesinde çocuk nörolojisi bölümü bulunmuyor. Vatandaşlarımız Manisa Celal Bayar Üniversite Hastanesi’ne gitmek zorunda kalıyor.

Kamu-özel ortaklığı diyerek %70 hasta doluluk taahhüdü verilmesi, vatandaşın hükümet tarafından kar etmek için kullanılan birer meta olarak görüldüğünü gösteriyor.

Sağlık bir haktır, devlet sağlık hakkının gerçekleşmesi için gerekli her türlü tedbiri almakla yükümlüdür. Hükümet inşaata değil, sağlığa yatırım yapmalıdır!”

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.