AKIN: "VATANDAŞ ETE HASRET KALDI" - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AKIN: “VATANDAŞ ETE HASRET KALDI”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, et fiyatlarının tavan yapması nedeniyle vatandaşın ete hasret kaldığını belirterek, “Vatandaş ağzına bir lokma et girsin diye Kurban Bayramı’nı bekler hale getirildi.

Türkiye, nüfusu devamlı artan bir ülke olduğu için et ithalatı yeterli çözüm değildir. Bunun için sürdürülebilir ve kalıcı hayvancılık politikaları oluşturulması gerekiyor” dedi.
Akın, son günlerde ülke kamuoyunu meşgul eden et fiyatlarındaki artışa ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, ilgili kuruluşların rakamlarına göre, ülke genelindeki kesimhanelerde Ocak ayında kilogramı 20 lira olan yağsız dana etinin, Temmuz ayının sonunda 25 liraya kadar ulaştığını ifade etti. Akın, et fiyatlarının perakende piyasasında da 40 liraya kadar ulaştığına dikkati çekerek, şunları söyledi: “Et fiyatları tavan yaptı, vatandaş ete hasret kaldı. Vatandaş ağzına bir lokma et girsin diye Kurban Bayramı’nı bekler hale getirildi. Türkiye, nüfusu devamlı artan bir ülke olduğu için et ithalatı yeterli çözüm değildir. Bunun için sürdürülebilir ve kalıcı hayvancılık politikaları oluşturulması gerekiyor. Türkiye en pahalı etin tüketildiği ülkelerden biridir. Bu durumdan en fazla zararı tüketici görüyor. Oluşturulacak ve uygulanacak nitelikli ve kalıcı hayvancılık politikalarıyla daha uygun fiyatlarla ve daha güvenilir et tüketebiliriz.”

KAYNAK: İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.