AKIN; "TERÖRÜ, DESTEÇİLERİNİ VE ALET OLANLARI LANETLİYORUM" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKIN; “TERÖRÜ, DESTEÇİLERİNİ VE ALET OLANLARI LANETLİYORUM”

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Terör ve Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanlarının mağduriyeti ile ilgili olarak TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.
Akın; “Van, Elâzığ ve son olarak da maalesef Bitlis’te hain terör saldırılarında şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor; terörü, destekçilerini ve alet olanları lanetliyorum.
Maliye Bakanlığının düzenleme yapması için dokuz ay daha süresi olmasına rağmen dün gece alelacele kabul edilerek geçirdiği madde 11’de çok kişi mağdur oldu. Bakanlığınız bünyesindeki uzmanların mağduriyetiyle ilgili konu gündeme geldiğinde çok sinirlendiğiniz ve önemsemediğiniz söyleniyor Sayın Bakan. Sadece 24 bin kişilik uzmanları değil, aileleriyle beraber mağdur olan çok geniş bir kesimin sorununu dile getiriyorum. Neticede uzmanlık, kariyer meslektir. Taşrada da olsa, merkezde de olsa aynı statüde olması gerekir. Gelir uzmanlarının bu konudaki mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. Hazine zararlarına karşı mali sorumluluğu bulunan tek uzman kadrosudur. Görüşülmekte olan bu torba tasarıda da mağdur olan Bakanlığınız elemanlarının mağduriyetlerinin giderilmesini bir kez daha yineliyoruz.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.