foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

Akın, Okulların isimleri değiştiriliyor?

4
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti iktidarı döneminde isimleri değiştirilen okulları verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
Akın, isimleri Mustafa Kemal, Cumhuriyet, Atatürk, 19 Mayıs, 23 Nisan, İnönü olan okulların, spor salonlarının, stadyumların isimlerinin değiştirilmesine yönelik tespit, bilgi ve haberin kendilerine geldiğini söyledi. AKP hükumetinin Cumhuriyete, Cumhuriyetin değerlerine karşı bu tutumu kabul edebilmelerinin söz konusu olamayacağının altını çizen Akın “Ülkemizin kurucu değerlerinin isimlerinin kamu yapılarında yer almasından daha doğal bir şey olamaz. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Bu değişiklikler halkımızı rahatsız etmektedir” dedi.
Akın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği önergesinde şunları sordu “AKP iktidarları döneminde adı Mustafa Kemal, Cumhuriyet, Atatürk, 19 Mayıs, 23 Nisan, İnönü olan kaç adet okulun adı değiştirilmiştir? Bunların illere göre dağılımı nasıldır? Aynı dönemde adı Mustafa Kemal, Cumhuriyet, Atatürk, 19 Mayıs, 23 Nisan, İnönü olan kaç adet spor salonunun ve stadyumun adı değiştirilmiştir? Bunların illere göre dağılımı nasıldır? Aynı dönemde yeni yapılan okul, hastane, spor salonu gibi yerlerden ne kadarına Mustafa Kemal, Cumhuriyet, Atatürk, 19 Mayıs, 23 Nisan, İnönü gibi isimler verilmiştir? Bunların illere göre dağılımı nasıldır? Hükümetinizin Cumhuriyetimizin öncü ve önder isimlerinin okul, hastane, spor salonu gibi yerlerden kaldırılması yönünde özel bir kararı var mıdır? “

Bir önceki yazımız olan Memur-Sen’den teröre ortak tepki başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.