foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AKIN: ÖĞRETMENLERİMİZ AYDINLIK GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR

akın
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklama yaptı. Akın’ın açıklaması şu şekilde;

“Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuz için yaptığı devrimlerde en önem verdiklerinden biri de eğitimdir.  Ulusumuz için eğitim ve öğretimin önemini anlayıp, anlatmış ve bizlere yol göstermiştir.

Atatürk yeni Türkiye’nin yaratılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancında olmuştur. Çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gereğine inanmıştır. Bu nedenle Atatürk “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu gün öncelikli konular arasında yer almış ve bu bağlamda öğretmenlere büyük önem atfedilmiştir. Atatürk,  “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden,  eğiticiden yoksun bir ulus henüz ulus adını almak yeteneğini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir,  ulus denemez. Bir kitle ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere gereksinim duyar. “ sözleriyle öğretmenlerden yoksun bir ulus dahi olamayacağını ifade etmiştir.

Geçmişte devletimiz ve ulusumuz için izah edilemeyecek kadar önemli bir olan meslek olan öğretmenlik maalesef bugün pek çok sorunla karşı karşıya, sürekli değişen bir eğitim sistemi, yeni sorumluluklar, yeni sorunlar getiriyor.

Öğretmenlerimiz AKP iktidarının cumhuriyet ideolojini yok ederek kendi ideolojisini yerleştirmeye çalışan politikalarına mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bu bağlamda, çağdaş ve Laik Türkiye’nin yaşatılması ve geliştirilmesi konusundaki en büyük yükü öğretmenlerimiz taşımaktadır.

Bu düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, aydınlık geleceğimizin teminatı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.