AKIN: MİLLETİMİZ DEĞİŞİM İSTİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKIN: MİLLETİMİZ DEĞİŞİM İSTİYOR

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN, gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Milletvekili Akın, sahada yorulmak bilmiyor. Enerjisiyle yurttaşların takdirini kazanan Akın, meydanlarda davul çaldı, hemşerileriyle bir araya geldi. Pazartesi günkü rotası Sındırgı olan Akın’ın çalışma programı şu şekilde,

Akın ilk olarak Sındırgı Işıklar mahallesinde hemşerileriyle bir araya geldi. Hemşerilerinin sorunlarını dinleyen Akın, “Ülkemizin bir birinden önemli önemli sorunları var; sorunları çözmeye 24’ünde sorunlara neden olandan kurtularak başlayacağız. Artık meydanları taşımayla bile dolduramıyorlar, milletimiz bu yorgun tek adam yönetimden bıktı, artık değişim istiyor.” dedi.

Akın sonrasında Sındırgı Yüreğil mahallesinde hemşerileri ile buluştu. Seçim bildirgesini anlattı. Milletvekili Akın, “Yetki de sizde; söz de siz de; bizim istediğimiz şu bize yetki verirseniz sizi mutlu etmek. Lafla değil icraatla yapacağız. AKP ‘liler gelirse sorun, gölet sözü verdiniz mi, vermediniz mi? Muhtarımızı severiz, çalışıyor, onu ayırıyorum ama onun da yetkisi yok. Belediyemiz vardı, aldın; beldemizden, belediyemizden ne istedin.  Şunu da sorun; ekip biçiyoruz, hayvancılık yapıyoruz, ne olacak bizim halimiz? Size şunu derlerse, iyi olacak; o zaman şunu da sorun, 16 senedir sen yönetiyorsun, ne istedin de yapamadın veya neyi yapmak istedin de kim engel oldu? Nereden çıktı diyen olursa; bizim bir evladımız var, biz oy vermedik ama çalışıyor, biz Ahmet Akın’ı arayalım gelin birlikte konuşalım; söz veriyorum gelip birlikte konuşacağım. Oy alıyorlar, sonra ne arıyorlar ne soruyorlar. Ben bu mahallenin adını en az dört kere mecliste andım, mücadele ediyorum.

Hayvancılık yapıyoruz, hayvancılıktan para kazanamıyoruz. Neden kazanamıyoruz. Fabrikalarda sorun var, bütün dış devletlerle kavgalıyız. Ben aynı zamanda partimizin Dış İşleri Komisyonu üyesiyim, ülkemizi birlikte temsil ediyoruz. Bizim amacımız, sizlerin refahını arttırmak. Yüreğil’de yüreğinize konuşuyorum; yurtdışında konuşanlar içeriye efelenip mesaj veriyor ama arkadan kendi Bakanlarını gönderip özür diliyorlar.  AKP döneminde tek bir dost devlet kaldı, onun adı da Devlet Bahçeli.

Çok önemli dertlerimiz var, dertleriniz var. Burada bir tütün vardı; tütün olayı tamamen bir komedi. Tütünü desteklemeyi bıraktılar, dışarıdan kaçak tütün geliyor o paralarda PKK’ya gidiyor. Mecliste dile getirdim; hem tütüne desteklemeyi bıraktılar hem de kaçağın önünü açtılar.

Bizler ne yapacağız, sütü yerel yönetimler aracılığıyla biz alacağız. İzmir’i arayın, Aydın’ı arayın, sorun; onlar mutlu. Okullarda sütü beş güne çıkaracağız, her türlü teknik desteği sağlayacağız. Süte tüm desteği vereceğiz. İnanın mecliste süt diye, tarım diye, hayvancılık diye yırttım kendimi.

AKP’liler hükümet olacak yapacağız, edeceğiz diyor. Madem bu vaatleri veriyorsun, çıkar kararnameleri bekleme; ver çiftçiye desteği, ver 3600’ü; bitir işsizliği. Ben iktidar partisi olsam, şunu yapacağım, bunu yapacağım demeye utanırım.

CHP olarak sizlerin de vereceği yetkiyle; okul sütü programını yeniden tasarlayarak, kamu alımlarını sektörü desteklemek üzere kullanacağız. Tarım ve hayvancılığa yönelik her türlü teknik ve danışmanlık desteğini, kooperatifler aracılığıyla ve bölge üniversiteleri ile eşgüdüm halinde vereceğiz. Bu kapsamda en az 40 bin ziraat mühendisi, veteriner ve tekniker istihdamı sağlayacağız.  Tarım, doğa ve sosyal politikalarımızın merkezine, doğaya ve ekolojik aile çiftçiliğine dönüş temelli nüfus hareketlerini koyacağız. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Böylece mazotun litresini çiftçiye 3 TL’den vereceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz ”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.