AKIN: LOZAN GÜÇLÜ OLANLARA KARŞI ''HAKLI'' OLANLARIN ZAFERİDİR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

AKIN: LOZAN GÜÇLÜ OLANLARA KARŞI ‘‘HAKLI’’ OLANLARIN ZAFERİDİR

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Lozan’ın Barış Anlaşması’nın 94. yıldönümü olması sebebiyle açıklamada bulundu. Akın’ın açıklaması şu şekilde;
Lozan egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın tescilidir. Cephelerde verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin diplomatik başarısıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tapusu, düşman askerlerinin geldikleri gibi gitmelerini sağlayan belgedir.
Kan dökülmüş topraklar için pazarlık yapmanın ne demek olduğunu ancak cepheden cepheye koşanlar bileceği için İsmet Paşa bizzat Atatürk’ün desteğini alarak Lozan’a gönderilmiştir.
Kalpaklarla savaştan yeni çıkıp barış için anlaşmaya giden Milli Mücadele’nin muzaffer komutanı İsmet Paşa’ya bir zafer kazanmıştır ve bu zafer sonrasında artık İsmet Paşa’ya Lozan Fatihi denilir olmuştu. Güçlü olanlara karşı bugün de olduğu gibi ‘‘haklı’’ olanların mücadelesini vermişti.
Ne yazık ki bugün cumhuriyet düşmanları tarafından Cumhuriyet kurmuş devlet adamlarını hedef alınmaktadır. İsmet Paşa üzerinden yapılan bu eleştirilerin hedefi kurucu önderimiz Atatürk’tür çünkü Lozan Konferansı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolları açmıştır. Atatürk’ün bu milletin kalbindeki yerini bilenler bu yüzden doğrudan onu hedef almak yerine İsmet Paşa’yı hedef göstermektedirler.
Bütün kamu kaynaklarını özelleştirenler; adalara, Kıbrıs’a, Süleyman Şah Türbesi’ne sahip çıkamayanlar laik, demokratik Türkiye’nin kuruluş belgesini eleştiriyor. İstiklal Savaşı vererek kazadıklarımızı, AKP ile kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız.
Ömrünü cephelerde geçirmiş kahramanlarımızı bir kez daha saygı ile anıyor, savaşlardan çok çekmiş bir milletin torunu olarak bir kez daha barışın öneminin altını çizmek istiyorum.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.