AKIN: HÜKÜMETE HESAP SORMAYACAĞIZ DA KİME SORACAĞIZ? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKIN: HÜKÜMETE HESAP SORMAYACAĞIZ DA KİME SORACAĞIZ?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

“Pazar günü Ankara’da yaşanan kör terör yine yüreğimizi yaktı. Otobüs durağında evine gitmeye çalışan masum insanlar can verdi.  Bu alçakça saldırıyı ve planlayanları lanetliyorum.  Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun.

Son beş ayda Ankara’da üçüncüsü yaşanan terör saldırıları ile korku toplumu yaratılmak isteniyor. İnsanlarımız işine giderken, okuluna giderken, parklara giderken, alışverişe giderken, sokağa çıkarken endişe içerisinde. Ülkemizin en iyi korunması gereken yerlerinde bombalar patlıyor, insanlarımız ölüyor. Bu kadar terör olayının yaşandığı Başkentin Emniyet Müdürü vekaleten görev yapıyor. Son yaşanan patlamanın arkasından Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun son derece haklı uyarısından sonra apar topar Ankara’ya Emniyet Müdürü ataması yapılıyor. Güvenlik bürokrasisindeki bu önemli eksiğin giderilmesi için bu kadar insanımızı kaybetmemiz mi gerekiyordu?

Sıfır terörle teslim aldığı Türkiye’yi sürekli canlı bombaların patladığı, insanlarımızın öldüğü, katliamların yaşandığı, her gün şehitlerin geldiği bir terör ortamına sürükleyen hükümet sorumluluk almaktan uzak duruyor. Hesap soranlara kızıyor. Bütün demokratik hukuk devletlerinde ülkede yaşanan terör başta olmak üzere, yaşanan her türlü sorunda hükümetlere hesap sorulur. Çünkü siyasi sorumluluk, ülkeyi yönetenlerdedir. Vatandaşın can ve mal güveliğini sağlama görevi hükümetindir.

Teröre alışmamızı, katliamları kanıksamamızı öneren çevreler bilsin ki teröre de, ölümlere de, katliamlara da alışmayacağız, hükümete de hesap soracağız. 14 yıldır bu ülkeyi yöneten ve ülkeyi yangın yerine çeviren hükümete hesap sormayacağız da kime soracağız? Bütün uyarılara ve olaylara rağmen gerekli güvenlik önlemlerini almayan, sorumluluk kabul ederek istifa etme erdemini göstermeyen ilgili, yetkili ve siyasi sorumlulara hesap sormaya devam edeceğiz.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak terörle mücadele konusunda çok net tavır alıyoruz. Sayın Genel Başkanımız her fırsatta tekrarlıyor. Terörle mücadele için, terörü bitirmek için CHP her türlü desteğe hazırdır.

TBMM bu konuda sorumluluk alsın istiyoruz. TBMM çalışsın diyoruz. Ama AKP bunu önemsemiyor. Hatırlanacağı üzere 7 Hazirandan sonra azan terörle ilgili partimizin çağrısı üzerine olağanüstü toplanan TBMM’de terör konusunun görüşülmesi AKP oyları ile reddedilmişti.

Bir kez daha terörü lanetliyorum. Yaşanan terör saldırılarında yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı diliyorum.”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.