AKIN: HÜKÜMET ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN KARINA KAR KATIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKIN: HÜKÜMET ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN KARINA KAR KATIYOR

Paylaş
 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN, Resmi Gazete’de 20 Ocak 2018’de yayımlanan ‘Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ’ kapsamında Nisan 2018’den itibaren yüksek tüketimli sanayi kuruluşlarına, normal sanayi tarifesi yerine yeni formülle belirlenen tarifeden fatura kesilecek olması ve bunun faturalara % 27 zam olarak yansıyacak olması hakkında açıklama yaptı. Akın, “Amacı dağıtım şirketlerinin karına kar katmak olan hükümetin hedefinde bu kez Organize Sanayi Bölgeleri var. Hükümetin uygulamaya koyduğu bu tarifeyle pek çok yatırımcı Türkiye’den çekilecektir, bu ekonomimiz için büyük risk oluşturacaktır” dedi. Akın’ın açıklaması şu şekilde;

Elektrik piyasasını özelleştirirken ucuzluk, kalite ve şeffaflık söylemlerini dillerine doluyorlardı şimdi piyasada tam tersi bir durum söz konusu, elektrik fiyatları pahalılaştığı gibi dağıtım şirketlerine kar ettirmek amacıyla, hem hane halkının faturalarında türlü oyunlar çeviriyorlar hem de Organize Sanayi Bölgeleri’nde. Şimdi de 20 Ocak 2018’de yayımlanan “Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında 1 Nisan’dan itibaren büyük sanayiciler ve OSB’lerde kullanılan elektriğe yüzde 27 zam gelecek.

Amacı dağıtım şirketlerinin karına kar katmak olan hükümetin hedefinde bu kez Organize Sanayi Bölgeleri var. Hükümetin uygulamaya koyduğu bu tarifeyle pek çok yatırımcı Türkiye’den çekilecektir, bu ekonomimiz için büyük risk oluşturacaktır. Türkiye’de yatırım yapmamak, yatırım yapmaktan karlı hale gelecektir.

Her fırsatta dünyanın en ucuz elektriğini kullanıyoruz diyerek manipülasyon yaratsalar da gerçekler ortadadır. Elektrik piyasası bir kamu hizmeti olmaktan çıkmış dağıtım şirketlerine kar sağlanan bir alan haline gelmiştir. Bu hükümetin ülke ekonomisini düşünmek gibi bir amacı yoktur.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.