foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AKIN ENERJİDEKİ VE MADENDEKİ ADALETSİZLİKLERİ MASAYA YATIRDI

IMG-20170830-WA0005
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen Adalet Kurultay’ı kapsamında” Enerjide Adalet” ve “Madende Adalet” çalıştayları düzenledi.
Enerjide Adalet
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enerjiden Sorumlu Başdanışmanlığını yapan Akın, Adalet Kurultayı kapsamında alanından uzman kişilerin katılımıyla Türkiye’deki enerjinin durumunu masaya yatırdı. Türkiye’nin enerjide %76 dışa bağımlı olduğu ve bu bağımlılığın ülke ekonomisini ve ulusal çıkarları nasıl etkilediğinin konuşulduğu çalıştayda, katılımcılar bu durumun üstesinden gelebilmek için nelerin yapılabileceği konusunda çözüm önerilerinde bulundu.
Türkiye’nin mevcut enerji potansiyeline rağmen ödeme gücüne göre en pahalı benzini kullandığı gibi uygulanan enerji politikalarıyla en pahalı elektriği kullanmak zorunda bırakılan vatandaşa alternatif olarak daha ucuz nasıl ucuz elektrik temin edilebilir çalışmaları yapıldı.
Madende Adalet
Maden mühendisleri ve odaların katıldığı Maden Çalıştayında Türkiye’de madenin durumu konuşuldu. İktidar tarafından ülkenin dört bir tarafına maden ruhsatı verildiği ve bu ruhsatların da birçoğunun iktidara yakın şirketlere verildiğinin altı çizildi. Cerattepe’ de olduğu gibi ülkemizin cennet diye nitelendirilen alanlarında maden aranmasının doğamızı tahrip ettiği, doğanın da tıpkı maden kadar değerli olduğu söylendi.
Maden kadar madencilerin de durumunun konuşulduğu çalıştayda yeni Somalar yaşanmaması için neler yapılması gerektiği ve ne tür tedbirler alınması gerektiği de üzerinde durulan konular arasındaydı

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.