AKIN: CHP TÜRK HALKININ VAR OLMA İRADESİNİN ADIDIR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AKIN: CHP TÜRK HALKININ VAR OLMA İRADESİNİN ADIDIR

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Kayseri’de CHP Talas İlçe Örgütü Kongresi’ne katıldı. Kongreye CHP Bursa Milletvekkili Erkan Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ve CHP Kayseri Miletvekili Çetin Arık da katıldı.Genel Başkan Başdanışmanı Akın, kongrede konuşma yaptı. Akın’ın konuşması şu şekilde;

“Cumhuriyet Halk Partisi: Türk Halkının var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır. Değerli yol arkadaşlarım bizlerin öncelikli hedefi, her türlü ayrımcılığı reddedip insana öncelik veren, daha demokratik ve katılımcı bir toplum yapısına kavuşmuş,temel insan hak ve özgürlüklerinde en ileri ülkeler düzeyine erişmiş, her türlü eşitsizliği gidererek ulusal dayanışma duygularını güçlendirmiş, ülkede yurttaşlık, kardeşlik, dayanışma ve birlik bağlarını güçlendirmiş bir Türkiye’ye sahip olmak.

Değerli yol arkadaşlarım,

Maalesef Türkiye’de insan hak ve özgürlükleri askıya alındı, hukukun üstünlüğü üstünlerin hukukuna dönüştü. Türkiye Cumhuriyeti OHAL KHK’larıyla yönetilen bir ülke haline geldik.

AKP karanlığı toplumun bütün kesimlerine, bütün kurumlarımızın üzerine çökmüş durumda.

Bugün için ülkemizin; İç tartışmalarını tamamlamış, dimdik, güçlü bir şekilde duran CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Otoriter eğilimi iyice hızlanmış olan bugünkü yönetim uygulamaları halkımızı her geçen gün daha fazla kaygılandırmaktadır.

Türkiye olarak, Atatürk’ün ışığında, çağdaş bir gelecek için daha çok çalışarak, AKP’nin getirdiği karanlık düzeni aydınlığa çıkaracağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni içinde bulunduğu durumdan ancak birlik ve beraberlik içinde bir Türkiye kurtarabilir. Bu birlik ve beraberliği de ancak Cumhuriyet Halk Partisi sağlayacaktır. Kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayacağız, halkımıza doğruları anlatacağız. Türkiye Cumhuriyeti AKP’den ibaret değildir.

Bir görevimiz var o da büyük Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık, çağdaş, huzurlu,  adaletli bir gelecek için hazırlayıp, çocuklarımıza evlatlarımıza emanet bırakmaktır. Biz nasıl Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten bu cumhuriyeti emanet aldıysak ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için, büyük Türkiye Cumhuriyeti için söz verdiysek, bu sözü yerine getirmek için daha da çok çalışacağız.

Biz büyük bir aileyiz.  Bu nedenle seçimin kaybedeni olmayacaktır. Ama kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. İnanıyorum ki seçilemeyen arkadaşlarımız da kendileri seçilmiş gibi partimizin başarısı için emeklerini esirgemeyeceklerdir. Bu salondan kol kola, omuz omuza çıkacaklarına inanıyorum. Bu düşüncelerle herkese saygılarımı sunuyorum.”

IMG-20171126-WA0004

 

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.