AKIN: AKP ÇİFTÇİYİ YOK ETMEKTE KARARLI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AKIN: AKP ÇİFTÇİYİ YOK ETMEKTE KARARLI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN, Cumhuriyet Halk Partisi Grubu’nun görevlendirmesi sonucu Mardin’e gidiyor. CHP, Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ)’nin 7 bin çiftçinin 400 milyon lirayı bulan borcu yüzünden tüm iletim hattında elektriği kesmesi ve borcu olmayan vatandaşlarında da mağdur olması nedeniyle harekete geçti. CHP heyetin de şu isimler yer alacak; Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve İzmir Milletvekili Tacettin Bayır.  Akın konuya ilişkin olarak şöyle dedi;

“AKP yandaşlarına vergi afları ve özel ihaleler hazırlarken çiftçimizi bitirmeye her türlü kararlı. Çiftçinin sulama için kullandığı elektriği kesmek, çiftçinin mevcut borcunu ödemesini engellemek ve borcunun artarak katlanmasını sağlamaktır. Yapılan çözüm üretmek değil, tamamen içinden çıkılmaz bir hal yaratmaktır.

Borcu olan çiftçi ile birlikte borcu olmayanların da elektriğinin kesilmesi tek kelime ile ortaçağ karanlığının despot uygulamalarındandır. Çiftçiden menfaat elde edemeyen AKP, rant siyaseti gereği onları yok etmeye kararlıdır.

Diplomatik gezileri çarşı pazar alışverişine dönüştürerek, illerimiz büyüklüğündeki ülkelere, Türkiye’yi bağımlı hale getiren hükümet, yine yanlış yoldadır.

Elektrik hizmeti kamusal bir haktır ve bütün vatandaşlarımız eşit bir şekilde yararlanır.  Ülkemize tarihi boyunca yaşamadığı mağduriyetleri, eşitsizlikleri ve haksızlıkları yaşatan hükümet, bu gidişata bir son vermelidir.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.