foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AKIN: AHİLİĞİN ÖNCELİKLİ HEDEFİ ADALETİ SAĞLAMAKTIR

3
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 30. Ahilik Haftası kutlamaları hakkında açıklama da bulundu. Akın’ın açıklaması şu şekilde;

Ahilik Teşkilatı Anadolu’nun Türkleşmesiyle birlikte sosyal, iktisadi ve siyasi hayatımızı etkilemiştir. Kelime kökeni olarak “kardeşim” anlamına da gelen Ahilik, insana değer veren, dayanışmayı özendiren ve en önemlisi adaleti amaçlayan bir kurumdur. Ahilik, esnafı eğitmeyi, dayanışmayı amaçlasa halka dönük bir oluşumdur.
Ülkemiz sanayi devrini yaşamamış olsa da esnaflık geleneğini geçmişten bugüne yaşatmıştır. Anadolu’da bugün yaklaşık 1.7 milyona yakın esnafımız mevcuttur.
Küresel ekonominin gelişmesiyle esnaflığın zor zamanlardan geçtiği bugünlerde bir araya gelerek esnafımızın sorunlarını konuşup, dayanışma içerisinde bu sorunları nasıl çözeriz bunları konuşmalıyız.
Türkiye’de herkesin, karnının doyduğu sağlıklı bir ekonomiye ihtiyaç var.
İşte, daima “iyiyi, doğruyu, güzeli” benimsemiş olan Ahilik kurumunun bu yanlarını yeni nesillere aktararak öğretmek amacıyla idrak etmiş olduğumuz 30. Ahilik Haftanızı kutlarım.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.