foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AKIN: 30 AĞUSTOS ŞANLI TÜRK ORDUSUNUN VE MİLLETİN ZAFERİDİR

ahmet-akın-30-ağustos
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yılı olması nedeniyle açıklamada bulundu. Akın’ın açıklaması şu şekilde;
30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, ulusal kurtuluş mücadelemizin Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle taçlandığı gündür.
Ulus devletimizin temellerinin atıldığı bugün laik, demokratik, çağdaş ilerici bir Türkiye Cumhuriyeti’nin miladıdır. Yüzünü bilime, çağdaş, aydınlık bir dünyaya dönmüş bu devletin kuruluşu tarihte görülmemiş bir milletin mücadelesinin sonucudur.
Atatürk’ün; “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’ nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum’’ dediği eşsiz kahramanlık mücadelesinin adıdır 30 Ağustos.
Bugün laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin siyasi iktidar tarafından sarsıldığı bir dönemde 30 Ağustos’u idrak ediyoruz. Parlamenter demokrasinin sona erdirildiği, adaletin derinden sarsıldığı ülkemiz ve geleceğimiz için Çanakkale’de Adalet Kurultayı düzenlemekteyiz. Kurultayımızın tarihlerinin de Millî Mücadele’nin zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos’a denk getirilmesi tesadüf değildir. Devletin temellerinin atıldığı tarihi öneme sahip olan bugünde yine devletin temelini oluşturan adalet arayışımızı geniş kitlelerle buluşturuyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramı’mız dolayısıyla başta ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu vatan uğruna can veren şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.