AKHİSAR BELEDİYESİ'NİN GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ AÇILDI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AKHİSAR BELEDİYESİ’NİN GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ AÇILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Manisa Akhisar Belediyesi’nin güneş enerji santrali açıldı. Akhisar’da 400 hanenin elektriğinin elektriği güneşten üretilmeye başlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “CHP’li belediyelerimiz temiz enerjinin önderi olmaya devam ediyor. Bugün 400 haneye ışık veren yenilebilir enerji yatırımları yarın CHP iktidarında ülkemizin her yerine yayılacak ve ülkemizi aydınlatacak” dedi.

CHP Enereji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Akhisar Belediyesi’ne ait Boyalılar Mahallesi’ndeki 20 dönüm araziye yapılan Akhisar Belediyesi Güneş Enerji Santrali açılışına katıldı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İlçe Başkanı Umut Çavuş, meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı açılışta Ahmet Akın, Dünya ülkelerinin artık yeşil mutabakatla kendi enerjisi için mücadele ettiğini vurguladı. Akhisar Belediyesi’nin de yeşil mutabakatı kendi imkanları ile gerçekleştirdiğini anlatan Ahmet Akın, projeyi hayata geçirme sürecinin  çok zorlu olduğuna dikkat çeken ve yatırımların devam etmesi konusunda canla başla çalışan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yu gayretlerinden dolayı kutladı. Ahmet Akın şunları söyledi:

“Şu anda Akhisar’da 400 hanenin enerjisinin burada üretiliyor. Bu da çok önemli bir hizmet. Yeni ve temiz enerjiye, ucuz enerjiye, ekonomik olarak faydalı sistemlere ve projelere önem veren bir başkan ve ekibi var yanımızda. Onun için gerçekten Akhisarlı hemşerilerimiz çok şanslı. CHP’li belediyelerimiz temiz enerjinin önderi olmaya devam ediyor. Bugün 400 haneye ışık veren yenilebilir enerji yatırımları yarın CHP iktidarında ülkemizin her yerine yayılacak ve ülkemizi aydınlatacak. Akhisar Belediyesi Güneş Enerji Santrali’nin Akhisar’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da, GES projesi sayesinde hem güneş enerjisinden elektrik üreteceklerini hem de yılda 2 milyon TL gelir elde edeceklerini söyledi. Dutlulu, “Şehrimize temiz ve yenilenebilir enerji sağlayacak olan Güneş Enerji Santrali’mizde 2880 tane panelimiz var ve 1.2 Megavat elektrik enerjisi elde edeceğiz. Akhisar’a hem temiz enerji sağlamamızın yanı sıra ekonomimize de katkı sağlayacak bir enerji kaynağı elde etmiş olacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA MUTASYONLU VİRÜS ALARMI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.