AK PARTİLİ KAVAKÇI'DAN ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN AİLESİNE ZİYARET | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AK PARTİLİ KAVAKÇI’DAN ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN AİLESİNE ZİYARET

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, terör saldırısı sonucu şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ın Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde oturan ailesine bayram ziyaretinde bulundu. Şenay öğretmenin doğum gününe rastlayan ziyarette açıklamalarda bulunan Kan, “Aybüke öğretmenimiz öyle bir örnek oldu ki; onu hatırlayacağız, yorulduğumuz zaman. PKK ile mücadelemizde daha acımasızca, daha kararlılıkla, daha nefes almadan o mücadeleye devam edeceğiz” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Batman’ın Kozluk İlçesi’nde, 9 Haziran’da, PKK’lı teröristlerce açılan ateş sonucu şehit düşen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın ailesine bayram ziyaretinde bulundu. Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık ve annesi Zehra Yalçın’ın evine giden Kan, burada aileye Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğantarafından gönderilen kalemi hediye etti. Kan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aileye olan selamını iletti.

“AYBÜKE ÖĞRETMENİN DOĞUM GÜNÜ”

Şehit, gazi aileleri, huzurevi ve Roman ailelerine konuk olduklarını söyleyen Kan, gezi planlamasının en önemli nedenlerinden birisinin şehit Aybüke öğretmenin ailesini ziyaret etmek olduğunu belirtti. Kan, şöyle dedi: “Güzel anne, babamızdan öğrendik ki; bugün Aybüke öğretmenimizin, Aybüke kızımızın çünkü benim kızımla 2 yaş araları, doğum günüymüş. Doğum gününde ailemize hem Kuran-ı Kerim’imizi, hem bayrağımızı hediye etmiş olduk. Tabii Allah razı olsun onlar, birçok şehit ailelerimiz gibi nezaketleriyle, biz onlara destek olmaya gelmişken onlar bize destek oldu. Ama tekrar şunu da söyledik; Allah, Aybüke öğretmenimizin şehadetini kabul eylesin. İnşallah, bizleri de cennetinde ona komşu eylesin.”

“PKK İLE MÜCADELEDE AYBÜKE ÖĞRETMENİ HATIRAYACAĞIZ”

Ziyarette İnsan Hakları Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını da ilettiklerini söyleyen Kan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aybüke öğretmen öyle bir örnek oldu ki; onu hatırlayacağız yorulduğumuz zaman. Yorulmak yok zaten. PKKile mücadelemizde de onu hatırlayacağız. Daha acımasızca, daha kararlılıkla, daha nefes almadan o mücadeleye devam edeceğiz. Tabii haşerat üstüne gittikçe daha azar. Daha saldırgan olur. Ama biz, Aybüke gencecik yaşında birçok imkan varken nasıl ‘Bayrağımızın dikili olduğu her yer vatandır’ dedi. Bu vatan için Batman’da öğrencilerine karne verdikten sonra koşarak şehadete gitti. Biz de bu toprakların milletvekilleri olarak, AK Partisi olarak bu mücadelede Aybüke’yi daima hatırlatacağız ve onun ismini gençlerimize, her yere anlatacağız.”

  Kaynak: Haberler.com/Balıkesir

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.