AK PARTİ’DE GÖZLER ÖZTAYLAN’A ÇEVRİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hafta sonu gerçekleşen olağan kongresi sonrası gözler Balıkesir genelinde hafta sonunda belirlenecek aday listesine çevrildi. 

Geçtiğimiz seçimlerde 4.milletvekilini kıl payı kaybeden Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Balıkesir milletvekili aday listesinde revizyon yapmasına kesin gözle bakılıyor. Hatırlanacağı üzere haziran ayında gerçekleşen genel seçimlerde Ak Parti’de milletvekili aday listesinde kesin olarak seçilmesi planlanan ilk dört aday şu şekilde oluşmuştu. 1.sırada Mahmut Poyrazlı, 2.sırada Ali Aydınlıoğlu, 3.sırada Sema Kırcı 4.sırada ise Ayşe Kardaş.

Şimdi gözler Ak Parti’nin revizyon yapmasına kesin gözle baktığı listede 4.numaraya çevrildi. Çünkü geçtiğimiz seçimlere göre Balıkesir’de kaybedilen 1 milletvekilini parti yöneticileri Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de (Bandırma’da) yapacaktır. Evet parantez içerisinde belirttiğimiz Bandırma ilçemiz Balıkesir siyaseti için büyük önem taşıyor. 2 dönem üst üste yerel seçimlerde oy farkı açılan Bandırma’da geçtiğimiz genel seçimlerde aradaki oy farkı 15.000′e dayanmıştı. Öte yandan yerel seçimlerde kaybedilen Manyas ve Erdek ilçe belediye başkanlıkları ve komşu ilçe Gönen’de son dönemde gelişen siyasi tablo Bandırma adayının önemini bir kez daha vurguluyor.

Dün gerçekleşen genel kongrede 3 dönem MKYK üyeliğini üstlenen Sema Kırcı’nın listede yer almaması Balıkesir Millletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun MKYK’da yer alması Yeni Balıkesir siyaseti için büyük önem taşıyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile seçildiği günden bu yana sıcak temasını sürdüren Bandırma Milletvekili Sema Kırcı’nın genel merkez ile güçlü bağlantısı da revizyona uğrayacağı düşünülen Balıkesir Milletvekili Adaylık listesinde yeniden yer almasına kesin gözle bakılıyor. Oluşan bu tabloda bir diğer isim eski İl Başkanı Mahmut Poyrazlı’nın da Balıkesir siyasindeki gücü düşünüldüğünde gözler haberimizin manşetindeki 4 numaraya kitleniyor.

PEKİ AK PARTİ’NİN 4 NUMARASI KİM OLACAK?
Sürekli Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas çevresinde oy kaybına uğrayan ve Balıkesir’de kaybedilen 1 vekilin nedeni olarak gözlerin çevrildiği Bandırma bölge adayının kulislerde ismi şu günlerde sürekli eski milletvekili Cemal Öztaylan olabileceği konuşuluyor. Bölgemize kattığı sayısız hizmet ve bölge siyasetindeki konumu düşüldüğünde Öztaylan’ın 4.sıra adayı olarak yeni Balıkesir Milletvekili listesinde konumlandırılması durumunda Ak Parti’nin Balıkesir genelinde oylarını yeniden yükselteceği düşüncesi parti içerisinde konuşulurken alternatif isimler arasında Edip Uğur’a yakınlığı ile bilinen Gönen adayı Mehmet Karatan’ın da yeniden aday başvurusunda bulunduğu da biliniyor. Öte yandan her seçimde parti içerisinde bende varım diyen ve geçmiş dönem milletvekili aday adaylığı tanıtım çalışmalarında bölgemizde gerçekleştirdiği başarılı reklam çalışmaları ile ismini vurgulayan Ramazan Muslubaş ve eski belediye meclis üyesi Avukat Ömer Faruk Can’ın da parti tabanında çizdiği başarılı profilde Bandırma’da Ak Parti içerisinde alternatif isimler olarak karşımıza çıkıyor.

Bandirma.com.tr

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA ÖĞRENCİ YURDUNDA ŞÜPHELİ ÖLÜM başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

AK PARTİ’DE GÖZLER ÖZTAYLAN’A ÇEVRİLDİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x