AK PARTİ'DE BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR İÇİN SÜRPRİZ İSİM! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AK PARTİ’DE BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR İÇİN SÜRPRİZ İSİM!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için kulislerde eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın ismi konuşuluyor.

Bandirmaninsesi.com’un ulaştığı kulis bilgilerine göre Ak Parti Genel Merkezi daha önce 10 yıl Balıkesir’de yaşayan eski Bakan Taner Yıldız ile tüm Balıkesir’i yeniden kucaklayarak ilçelerde düşüşe geçen oyları yeniden kazanmayı hedefledikleri düşünülüyor.

TANER YILDIZ KİMDİR ?

Taner Yıldız (3 Nisan 1962, Devecipınar, Boğazlıyan, Yozgat) Türk siyasetçi, elektrik mühendisi.

3 Nisan 1962 tarihinde Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi’ne bağlı Devecipınar Kasabası’nda dünyaya geldi. Emekli Havacı Astsubay olan babasının adı Eşref, annesinin adı ise Emine’dir.

Babasının mesleğinden dolayı 10 yıl Balıkesir’de yaşamıştır. Kayseri Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Gençlik ve lise yıllarında Millî Türk Talebe Birliği üyesi olmuştur.

Necip Fazıl Kısakürek’in hayranıdır. İstanbul’da Teknik Üniversite’yi kazanınca da irtibatı koparmadı. Okul çıkışları, hafta sonları, ikinci adresi Necip Fazıl’ın ‘Büyük Doğu’ dergisiydi. Sohbetlerini dinlemekle yetinmedi bir de görev üstlendi: “1979-1982 yılları arasında üç yıl boyunca Kısakürek’in çaycılığını yaptı.

Kayseri Elektrik Üretim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2002 genel seçimlerinde AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı oldu, 22. Dönem’de TBMM’ye girdi. Başbakan Erdoğan’ın enerji danışmanlığı görevini yürüttü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığı (2009 – 2015)
1 Mayıs 2009’da 60. Hükümet’te gerçekleşen kabine değişikliği sonucu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini Mehmet Hilmi Güler’den devraldı. 61., 62., ve 63. Hükümet’te de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine devam etti.

Yıldız, 1 Aralık 2009 tarihinde hükümetin nükleer santral projesine karşı yaptığı eylemlerle kamuoyu gündemine sık sık gelen Greenpeace’in Akdeniz ofisini ziyaret etti. Yıldız, böylece Greenpeace Türkiye Ofisi’ni ziyaret eden ilk bakan oldu.

Selma Yıldız’la evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.