"AK PARTİ TERÖRİST DİYE DAMGALAMIYOR" | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

“AK PARTİ TERÖRİST DİYE DAMGALAMIYOR”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Adalet Bakanı Bozdağ, referandumda “hayır” diyeceğini açıkladığı için gözaltına alınan bir kişi bile çıksa, bu görevi bırakacağını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “CHP’nin gerekçesi ne olursa olsun Anayasa Mahkemesine müracaattan vazgeçmesini olumlu görüyorum ama samimi bir vazgeçme değil.” dedi.

Bozdağ, Habertürk’te katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

CHP’nin, anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesine götürmeme kararının sorulması üzerine Bozdağ, CHP’nin Anayasa Mahkemesine başvurmamasını beklemediğini söyledi.

“MAHKEME BU DAVAYI REDDEDERDİ”

Bozdağ, CHP’nin anayasa değişikliğine ilişkin açıklamalarını ve TBMM’de yaşananları hatırlatarak, “Merak ettiğim şey şu, CHP bu kadar yüksek perdeden, en üst düzeytemsilcileri vasıtasıyla ‘Biz bu işi Anayasa Mahkemesine götüreceğiz.’ deyip de sonradan neden vazgeçtiler? Bunu Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı ve yetkililerine sormak lazım. Bundan önce de benzer şeyler oldu, her değişikliği Anayasa Mahkemesine götürdü. Bu bir ilk. Benim şahsi değerlendirmem şu, onlar ne der bilmem, burada Anayasa Mahkemesine götürülecek bir husus yok. Anayasa Mahkemesine götürülmüş olsaydı, mahkemenin bu davayı reddedeceği gün gibi ortada.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin, Anayasa Mahkemesine gitmekten vazgeçmesinin “samimi bir dönüş olmadığını, hesaba dayalı olduğunu” değerlendiren Bozdağ, bu konuda halkın hakemlik yapacağını belirtti.

“AK PARTİ TERÖRİST DİYE DAMGALAMIYOR”

İstifa eden AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in referandum a ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine Bozdağ, milletin değerleriyle, partilerinin tüzük ve programıyla bağdaşmayan eylemler ile söylemlerde bulunanlarla ilgili gereği yapılmayan kimsenin bulunmadığına dikkati çekti.

Referandumda “evet”, “hayır” demenin demokratik bir hak olduğunun altını çizen Bozdağ,AK Parti’den kimsenin “hayır” diyenlere terörist demediğini söyledi.

Bozdağ, “AK Parti ‘hayır’ diyeni terörist diye damgalıyor.” şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını, bununla “hayır” cephesinin çoğaltılmasının amaçlandığını belirtti.

“BİR KİŞİ BİLE VARSA BEN GÖREVDEN AYRILIRIM”

“Evet” yönünde irade beyanında bulunanlara yönelik tepkileri anımsatan Bozdağ, “Evet kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Acayip bir mahalle baskısı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ, soru üzerine, “Hayır” dediği için gözaltına alınanın veya tutuklananın bulunmadığını bildirdi.

“Bir tane ‘hayır’ dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey, yok öyle bir örnek. Şimdi ne yapılıyor, birtakım kurgular var. Başka başka eylemler var, başka şeyler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam ‘hayır’ dedi, gözaltına alındı.” şeklinde konuşan Bozdağ, bunun yalan olduğunu ve bir algı operasyonu yapıldığını kaydetti.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.