AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ERKEN SEÇİM ADAY ADAYLARI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ERKEN SEÇİM ADAY ADAYLARI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti´de milletvekili aday adaylığı başvuruları sona erdi. Genel Merkez ve İl Başkanlığı´na yapılan aday adaylığı başvurularına göre son saate kadar 44 kişi başvuruda bulundu.

AK Parti´den aday adaylığı başvurusunda bulunanların büyük bölümü, 7 Haziran seçimlerinde aday adayı olan isimlerden oluşuyor. 7 Haziran´da şans verilmeyen ve 8 kişilik aday listesinde yer bulamayan aday adaylarının umudu bu kez listeye girebilmek.

Bu arada AK Parti Balıkesir Milletvekili aday listesinin 7 Haziran´a göre daha farklı olacağı ihtimali üzerinde duruluyor. Liustenin değişeceği dedikodusu hemen tüm partililerin dilinde. Partililer, Milletvekili Sema Kırcı´nın aday listesindeki yerini koruyacağını, Mahmut Poyrazlı ve Ali Aydınlıoğlu´nun ise adaylık garantisi olmadığı ileri sürülüyor.

 

      SABRİ UĞUR YİNE ADAY ADAYI

Balıkesir´de 2004-2009 yılları arasında bir dönem AK Parti´den Belediye Başkanlığı yapan Sabri Uğur, 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmuş, ancak aday listesinde değerlendirilmemişti. Uğur 1 Kasım seçimleri için bu kez şans arıyor. Partililer bu kez Sabri Uğur´un sekiz aday arasında yer alabileceğini söylüyorlar.

 

      UĞUR´UN PRENSİ KARATAN DA ADAY

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur´un 7 Haziran seçimleri sürecinde aday olabilmesi için üzerinde çalıştığı birkaç isimden biri olan Gönenli işadamı Emin Mehmet Karatan yeniden aday adayı oldu. Haziran seçimlerinde Karatan´ın listede olacağına kesin gözüyle bakılmıştı. 7 Haziran´da liste dışı kalan Karatan´ın bu kez aday listesine girip giremeyeceği merak konusu.

 

      KAMÇI, DEMİRÖZER VE GÖKDENİZ DE ŞANS ARIYOR

Haziran seçimlerinin üç iddialı kadın aday adayı Hülya Kamçı, Hilal Demirözer ve Ebru Gökdeniz, 1 Kasım için yine kolları sıvadı. Haziran listesinde yer verilmeyen üç ismin bu kez değerlendirilip değerlendirilmeyeceği de merak ediliyor.

 

      KARDAŞ, CANBEY, BAYYİĞİT VE BOSTAN DA  ADAY ADAYI

7 Haziran seçimlerinde aday adayı olan ve sekiz kişilik aday listesinde yer alan Ayşe Kardaş, Mustafa Canbey, Mehmet Bayyiğit ve Kasım Bostan da 1 Kasım için aday adaylığı başvurusu yapanlar arasında. Seçim sonrasında istifa ettikleri görevlerine geri dönen bürokratlar, erken genel seçim için yeniden istifa ederek aday adayı oldu. 7 Haziran seçimlerinde Ayşe Kardaş 4, Kasım Bostan 5, Mehmet Bayyiğit 6, Mustafa Canbey ise 8´nci sırada yer almıştı. Bu kez dört bürokrat aday adayı içinden Mustafa Canbey´in daha şanslı olduğu ileri sürülüyor. Canbey, seçimlerden sonra Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştı.

 

      İŞTE AK PARTİ´NİN ADAY ADAYLARI

      1 Kasım erken genel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler şöyle:

Kamer Erturan İbrişim, Seher Seren, Mehmet Ruhi Yılmaz, Canan Aydoğdu, Mehmet Şerif Oğuz, Kasım Bostan, Ayşe Kardaş, Zeki Ersin, Müjdat Bahadır, Sema Kırcı, Sadullah Özcan, Yunus Bozbey, Hilal Demirözer, Nuri Solak, Mahmut Poyrazlı, Ali Yıldırım, Mehmet Bayyiğit, Selami Gezer, Mustafa Canbey, Hakan Başaran, İbrahim Yılmaz Dumar, Hasan Şafak, Şeref Menteşe, Ercan Bal, Hülya Kamçı, Ömür Yar, Emine Karabulut, Gültekin Önal, Ali Aydınlıoğlu, Hamdi Melik Aytekin, Hüseyin Altıntaş, Sefer İdrisoğlu, Ömer Faruk Can, Figen Akgün, Ahmet Ateş, Asım Mete Ağılönü, İbrahim Aydın, Gürkan Sarıçam, Ebru Gökdeniz, Ömer Rıza Öztürk, Sabri Uğur, Soner Adsoy, Mesut Akbıyık, Emin Mehmet Karatan.

Öte yandan AK Parti İl Başkanlığı’ndan edindiğimiz aday adayı listesinde ismi bulunmayan eski Milletvekili Cemal Öztaylan’ın da Genel Merkez’e aday adaylığı başvurusunda bulunduğu belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.