AK GENÇLER'DEN ANLAMLI MESAJ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AK GENÇLER’DEN ANLAMLI MESAJ

Paylaş
 

Birleşmiş Milletler’in (BM)kuruluşunun 71. yıl dönümü nedeniyle AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları tarafından Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda düzenlenen basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünya 5’ten Büyüktür” sözüne dikkat çekilerek destek verildi.

AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları, Birleşmiş Milletler‘in kuruluşunun 71. yıl dönümü nedeniyle Ali Hikmet PaşaMeydanında bir basın açıklaması yaptı. AK Parti Balıkesir Gençlik Kolları Av. Ömer Marmaralı yaptığı açıklamada ” Dünya’nın iki kutuplu olduğu savaşların insanları ölüme sürüklediği bir dönemde dünya barışının tesis edilmesi ve ülkelerin kendilerini daha güvende hissetmeleri için bundan 71 yıl önce kurulan uluslar arası bir örgütün kuruluş günü vesilesi ile toplanmış bulunmaktayız. Dünya’da barışın ve adaletin tesis edilmesi amacıyla bir araya gelen devletler sayısı yıllar yılı artarak devam etmiştir. Bugün ülkemizin de içinde bulunduğu Birleşmiş Milletlere üye devlet sayısı 193’tür. Ancak devletleri ilgilendirecek kararların alınmasında söz hakkı sadece 5 ülkenin iki dudağı arasına bırakılmıştır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi; ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin olmak üzere 5 daimi üye ülkeden oluşmaktadır. Bu daimi üye ülkeler ne yazık ki dünya silah ticaretinin de başında gelmektedir. Bunun yanında Batı’nın ikircikli tavrı karşısında sessiz kalan uluslar arası örgüt olan BM’in,Daeş, Pkk, Pyd ve FETÖ gibi terör örgütlerinin yaptığı zulümleri görmezden gelerekABD’nin bu hain örgütleri terör örgütü olarak ilan etmemesine de göz yummuştur.Suriye, Filistin, Irak başta olmak üzere birçok masum ve mazlum çocukların, insanların öldüğü bir dünyada barışı ve adaleti tesis etmede yetersiz kalmıştır” dedi.

Milletimizin Cesur ve Asil Duruşu

Bu adaletsiz durum içerisinde BM’in dünyada barışı ve adaleti tesis edemeyeceğini dile getiren tek liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğuna dikkat çeken Başkan Marmaralı ” “Dünya 5’ten büyüktür.” Söylemi ile Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda tüm dünyanın gözü önünde büyük bir cesaret ve güven ile konuşmasını gerçekleştirmiştir. Konuşması esnasında “Bugün karşınızda bulunuyorsam milletimizin cesur ve asil duruşu sayesindedir.” diyerek 15 Temmuz hain FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı milletimizin mert ve cesur tavrını tüm dünyaya duyurmuştur. Bugün, bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda her zaman olduğu gibi o günde göstermiş olduğu dik duruşa Ak Parti II Gençlik Kolları olarak destek oluyoruz.

BM Reforme Edilmeli

Tüm dünyanın temsil edilmediği bir Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin adaleti tesis edemeyeceğini dile getirerek Birleşmiş Milletler reforme edilmedikçe çabaların hedefine ulaşması mümkün değildir. Bu nedenle 5 tane daimi üye, 15 geçici üyeyle bir BM güvenlik konseyi olamaz. BM güvenlik konseyinde 20 ülke olacaksa bunlar daimi olmalıdır. Tüm dünya ülkeleri burada yerini almalıdır. Adalet ancak böyle tesis edilir. Bizde Ak Parti İl Gençlik Kolları olarak “Dünya 5’ten büyüktür.”diyerek Dünya Mazlumlarının umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımıza her zaman olduğu gibi bugünde destek olduğumuzu beyan ederiz. Hepinizi saygıyla selamlıyoruz “şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR'DE GECE SAATLERİNDE TALİHSİZ KAZA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.