foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AİLELERİMİZ UYUMADAN BİZ DE UYUMADIK

dy_815788d9abb0e2b210d558d5aed57674
Paylaş
 

Karesi Belediyesi salı günü yaşanan fırtına sonrasında anında reaksiyon göstererek vatandaşlarının yanında yer aldı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Müdürlüklerimiz gece yarısına kadar evleri zarar gören ailelerimizin yanında bulunarak ihtiyaçlarını karşıladı. Vatandaşlarımız evleri temizlenip başlarını yastığa koyasıya kadar ekiplerimizle birlikte biz de uyumadık” dedi.  

Balıkesir Karesi İlçesi’nde salı günü saat 10.30 sıralarında başlayan fırtına ve dolu sonrasında 42 ağaç yıkıldı, 5 araç ve 5 ev hasar gördü. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatı ile Park Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü yıkılan ağaçları parçalayarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı. Sağlık İşleri Müdürlüğü de Karaoğlan, 1.Sakarya, Kızpınar, Vicdaniye ve Atatürk Mahallerinde hasar gören bodrum kattaki evleri tek tek inceleyerek hasar tespiti çıkardı. Atatürk Mahallesi’nde eşyaları kullanılamaz hale gelen aile belediye tarafından otele yerleştirildi ve yeni kıyafetler alındı.  Ekipler, ayrıca ailelere gıda ve giysi yardımı da yaptı. Evler ilaçlanıp temizlenerek kullanılabilir hale getirildi. Hasar gören evlerde, çatı, laminant tamiri yapılırken ihtiyaç duyulan evlere de mobilya ve halı temin ediliyor.

BİZ DE UYUMADIK
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yaşanan afet sonucu evleri zarar gören ailelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için bütün ekipleri seferber etti.Yılmaz, “Ekiplerimiz fırtına sonrası sahada çalışmalarına hemen başladı ve kırılan ağaç parçaları temizlendi. Sağlık İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler de gece yarılarına kadar evlerde inceleme yaptı. Evleri zarar gören vatandaşlarımız evleri temizlenip başlarını yastığa koyasıya kadar ekiplerimizle birlikte biz de uyumadık” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.