foto-deniz1

AHMET AKIN’DAN BERAT ALBAYRAK’A SORULAR

Paylaş
 

(05.05.2016, Ankara) CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.  Yerli linyit kaynaklarının elektrik enerjisi üretiminde ön plana çıkarılacağı açıklamaları TBMM gündemine taşıyan Ahmet Akın’ın Bakan’a yönelttiği sorular şu şekilde;

 

“Tarafınızdan yapılan açıklamalarda ülkemizin enerji arz güvenliğini sağlamak amacıyla yerli linyitlerimizin enerji üretiminde devreye alınacağı, bu amaçla çalışmalar yapıldığı belirtilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak;

  • Yerli Linyit kaynaklarımızın enerji üretiminde değerlendirilmesi amacıyla yatırımcılar için hangi teşvik ve destekler getirilecektir?
  • Ülkemizin kömür rezervleri bölgelere göre nasıldır?
  • Elektrik üretim santrali kurulabilecek potansiyele sahip linyit sahalarımız hangileridir?
  • Elektrik üretim santrali kurulabilecek sahaların rezervleri nedir? Bu sahalardaki kömürün fiziksel ve kimyasal özellikleri nedir?
  • Bu özelliklere uygun termik santral teknolojisi var mıdır?
  • 1200 kalori ve altında kalorifik değere sahip kömürleri yakacak santral teknolojisi var mıdır? Varsa bu santrallar hangi ülkelerde çalışmaktadır?
  • Ülkemizde 1200 kalori ve altında kalorifik değere sahip kömür yakan kaç santral vardır? Bunlardan ne kadarı ek olarak fuel oil vb. akaryakıt yakmaktadır? Bu santrallarda yakılan fuel oil vb. yakıtların birim elektrik üretimi başına maliyeti nedir?”

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.