AHMET AKIN'A, CHP'NİN "EKONOMİK KRİZ" HEYETİNDE GÖREV | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AHMET AKIN’A, CHP’NİN “EKONOMİK KRİZ” HEYETİNDE GÖREV

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ekonomik krizin sanayi üretimini de vurduğunu belirterek, “Sanayi üretiminin kalbinde kriz var. Teşhis de belli tedavi de. Ama İktidar bunu çözebilecek yeteneğe ve güce sahip değil” dedi.

CHP Grup Yönetimi, Türkiye’nin önemli sanayi merkezleri olan Kocaeli’nin Çayırova,  Dilovası ile Gebze  ilçelerinde ekonomik krizin etkilerini belirlemek ve  incelenmelerde bulunmak üzere Ahmet Akın ve 4 CHP’li milletvekilini görevlendirdi. CHP’li Milletvekilleri 2 gün boyunca üç ilçede sanayi bölgelerini ziyaret edecek. Kapanan fabrikaların sahipleri ve çalışanları ile işçi-işveren örgütleriyle görüşmeler yapacak olan CHP heyeti, ekonomik krizin bölgede üretim-istihdam alanlarında yarattığı tahribatın ve ortaya çıkan sosyo-ekonomik sorunların boyutları hakkında rapor hazırlayacak. Heyetin hazırladığı rapor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Ekonominin hayati göstergelerinden kabul edilen sanayi üretimindeki düşüşün dikkat çekici seviyelere ulaştığına işaret eden Ahmet Akın,  “Sanayi üretimi aralıksız daralıyor. Sanayi üretiminin kalbi Kocaeli’de incelemelerde bulunup ayrıntılı bir rapor hazırlayacağız. Teşhis de belli tedavi de ama iktidar krizi çözebilecek ne yeteneğe ne de güce sahip” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.