AHMET AKIN YORULMAK NEDİR BİLMİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AHMET AKIN YORULMAK NEDİR BİLMİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

BİZLERİ HİÇ BİR ZAMAN YILDIRAMADILAR, KORKUTAMADILAR.

 

 (27.10.2015, Balıkesir) 1 Kasım seçimlerine çok kısa süre kala CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın temposunu iyice artırdı. Seçimde partisinin başarısı için gece gündüz, dur durak bilmeden yollarda olan Akın Erdek’teydi.

İlk olarak Erdek İlçe Örgütünü ziyaret eden Ahmet Akın, İlçe Başkanı ve İlçe Yöneticileri ile biraraya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra İlçe Örgütü Yöneticileriyle birlikte Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’yı makamında ziyaret ederek, Erdek ve diğer güncel konularda karşılıklı değerlendirmede bulundular.

Belediye Başkanını ziyaretin ardından Erdek sokaklarına çıkan Ahmet Akın; Çakıl, Karşıyaka, Tatlısu, Düzler mahallelerine giderek bu arada vatandaşlarla buluşup, sohbet etti.  Mahalleleri bir uçtan bir uca dolaşarak mahalle aralarında ağ öğren, dağdan getirdikleri odunları kesen ve kilim dokuyan kadınlarla birlikte kilim dokudu, odun kesti ve ağ ördü. Yaşlı teyze ve amcaların ellerini öpüp, hayır dualarını aldı. Onların sorun ve sıkıntılarını dinledi partisinin seçim bildirgesini, halkımız ve ülkemiz için çarelerini, vaatlerini anlattı. Mahallelerde bulunan kahvehaneleri de ziyaret eden Akın, gittiği her kahvede yaptığı sohbet toplantıları adeta küçük birer kahve mitingine dönüştü. Ahmet Akın burada yaptığı açıklamada “ AKP iktidarı boyunca birileri zenginleşirken, halkımız sürekli yoksullaştı. Ülkemizde yoksulların sayısı katlanarak arttı. Bugün için 7 milyon hanede 22 milyon yurttaşımız ayda 300 TL nin altında bir gelirle yaşamak zorunda. AKP’nin yoksullukla mücadele etmek, yoksulluğu ortadan kaldırmak gibi bir niyeti ya da çabası yok. Oysa bizim yoksulluğu ortadan kaldırmak gibi temel bir hadefimiz var. Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun dediği gibi bizim yoksullukla derdimiz var. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi yaratmak gibi hedefimiz var. Eşitsizlikle ve yoksullukla mücadeleyi insani bir sorumluluk olarak görüyoruz. CHP eşitlikçi bir toplum yaratma ve sosyal gelişmeyi sağlama konusunda en iddialı ve en kapsamlı programları ortaya koyan siyasi partidir. Aile Sigortası ile yurttaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan, bağımsız, özgür ve eşit bireyler olarak yaşamaları sağlanacaktır. Aile Sigortası, Türkiye’de güçlü sosyal devletin temelini oluşturacaktır. CHP iktidarında hiçbir ailenin geliri 720 TL nin altında olmayacak. Devlet yoksulluk sınırının altında yaşamını sürdürmeye çalışan ailelerin hesabına yoksulluğu ortadan kalkana kadar düzenli olarak ayda 720 TL yatıracak.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.