AHMET AKIN İSPANYOL KANALINA KONUŞTU - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AHMET AKIN İSPANYOL KANALINA KONUŞTU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın İspanya’da yayın yapan RTVE kanalında canlı yayına telefonla bağlanarak soruları yanıtladı. Türkiye’de yaşanan darbe girişimine ilişkin soruları yanıtlayan Akın şöyle konuştu;
“15 Temmuz gecesi Cumhuriyet tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış FETÖ terör örgütüne mensup bir çete, bir terörist grup ülkemizin parlamentosunu bombalamış, halkın üzerine ateş açmıştır. Bu hain örgüt başta halkımız olmak üzere tüm siyasi parti ve kuruluşlarımızın kararlı karşı duruşu sayesinde amacına ulaşamamıştır. Bu saldırılarda güvenlik güçlerimizden ve sivil halktan çok sayıda yurttaşımız şehit edilmiştir. Bu kalkışmada Türkiye demokrasisi çok önemli bir sınav vermiştir. İktidarı ve muhalefeti ile tüm demokrasi güçleri bu girişime bir ulusal beraberlik anlayışı içerisinde karşı durmuştur. Bu darbe girişiminin sorumluları, katılanlar, planlayanlar Türk adaletine hesap vereceklerdir. Hukuk devleti anlayışı çerçevesinde yargılanacaklar ve hak ettikleri cezalara çarptırılacaklardır” dedi.
AB çevrelerince Türkiye’de yaşanan sürece ilişkin yapılan açıklamalar konusunda görüşleri sorulan Balıkesir Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Akın “AB demokrasi ve özgürlükler konusunda çok önemli kriterlere sahip ve biz de bu yüzden AB üyesi olma çabası içerisindeyiz. Bu amaçla katılım müzakereleri yürütüyoruz. Türkiye’de yaşanan bu darbe girişimi parlamenter demokrasimize ve özgürlüklere karşı yapılmıştır. Ülkemizde demokrasi ve özgürlük alanının genişletilmesinden yanayız ve bunu da her fırsatta dile getiriyoruz. Ben demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan AB’nin demokrasisini ve özgürlüklerini koruma mücadelesi veren Türkiye’yi anlayacağını düşünüyorum” dedi.

KAYNAK: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.