AHMET AKIN ÇELTİK ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AHMET AKIN ÇELTİK ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın çeltik üreticilerinin sorunlarını bir kez daha gündeme getirdi. TBMM Genel Kurulunda daha önce de söz alarak çeltik üreticilerinin sorunlarına dikkat çeken ve hükümeti göreve çağıran Ahmet Akın dün yine söz aldı ve sıkıntı içerisindeki çeltik üreticilerine destekte bulunulmasını istedi. Ahmet Akın TBMM Genel Kurulunda şunları söyledi;

“Bu yıl çeltik hasadı verimli geçti ülkemizde. Ancak, AKP, her zamanki gibi çiftçinin yüzünü yine güldürmedi. Balıkesir’deki çeltik üreticileri de alın terinin karşılığını alamıyorlar. Geçen sene 2 liraya çıkan çeltik fiyatı, bu yıl 1,5 lirayı hiç geçmedi. Sözüm ona çiftçinin kara gün dostu olan Toprak Mahsulleri Ofisi hasat zamanı üreticinin hâlini görmezden gelerek hasadın üstünden üç ay geçtikten sonra piyasaya girerek ürün aldı. Ancak alım koşulları uygun olmadığından üreticiler de mağdur oldu. Buradan Bakanlığı ve Hükûmeti çiftçiye desteğe davet ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.